Business is booming.

Altın Ne Kadar Yükselecek? | Gram Altın ve Çeyrek Altın

0 2.632

Altın ne kadar olacak sorusu son zamanlarda sıkça duyduğumuz sorulardan bir tanesi haline geldi adeta. Yatırım yapanlar hisse senedi, döviz, viop, opsiyon, emtia, kripto para gibi ürünler alıyor. Bunlar dışında genellikle uzun vadeli düşünülen ürünler var. Bunların başında gram altın geliyor. Gram altın veya çeyrek altın her Türk yetişkin vatandaşının aldığı yatırım aracı olabilir. Elinde bulundurmasa da mutlaka alıp bozdurmuştur. En kötü bir davette çeyrek altın takmıştır. Bu bağlamda altının önemi ülkemizde yüksektir. Uzun vadede hep kazandıracağı düşünülür.

Altın Ne Kadar Yükselir?

Altın geçtiğimiz son 100 yılda kriz zamanlarında genellikle tercih edilen yatırım aracı olmuştur. İnsanlar altının genellikle uzun vadede getiri olarak görürler. Altında risk olduğu düşünülür. Bundan dolayı kriz zamanlarında, resesyon zamanlarında altın tercih edilebilir.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Korona virüsü ile birlikte piyasalarda volatilite yükseldi. Piyasalar adeta şok yaşıyor. Ülkeler tedbir anlamında birçok ekonomik faaliyeti durdurdu. Dünya da nakit akışı azaldı. Bundan dolayı küresel bir kriz olduğunu söylersek büyütmüş olmayız. Korona ile birlikte dünyanın 185 ülkesinde panik yaşanıyor. Hızla yayılan bu virüs ekonomik, politik, sosyoloji, eğitim ülkelerin bütün dinamiklerini etkilemeye başladı. Bu krizle birlikte çoğu ülke sokağa çıkma yasağı dahil birden fazla önlem almaya başladı. Uluslararası firmalar ve yerel firmalar bu bağlamda önlemler almak adına çeşitli yerlerde üretim faaliyetlerini askıya aldı ve mağazalarını kapattı. Amerika, Almanya, Avrupa geneli, kısmen Asya ve Orta Doğu ekonomilerinden olumlu haberler beklenmiyor bu dönemde. ABD,Avrupa, Türkiye, Brezilya,Asya hisse endeksleri adeta şu an şok yaşıyorlar. %30 dan fazla değer kaybeden endeksler var.

Hisselerin değer kaybettiği böyle bir kriz ortamında altın her zaman kaçış alanı olmuştur. Fakat altın yükseliyor evet ama bazı anlarda sert düşüşlerde yapabiliyor. En kötüsü henüz görmedik. Resesyon olduğu zaman altından kaçış görebiliriz. İnsanlar üst düzey krizlerde genellikle nakit paraya koşarlar. Hatta bu son 2 ay için öyle ekonomik olaylar oldu ki kitaplara konu olacak şekilde. Hisse değeri düşen yatırımcılar maliyet düşürmek adına altın bozup hisse senedi aldılar. Piyasalar şu an tam anlamıyla bir istikrar göstermiyor ve istikrar sinyali vermiyor.

Fakat çok olumsuzluğa kapılmamak gerekiyor. Her kriz gibi bu krizde elbette bitecektir. Sabırlı olmakta fayda vardır. Bilim adamları, ülkeler bu korona konusunda titiz çalışmalar yürütüyor. Tam ilacı bulunmasa da yan ilaçlar hastalara iyi etki yaptığı haberleri gündeme düşmeye başladı. Evde kal çağrıları ile insanların virüsü yayması engellenmeye çalışılıyor.

Düğün Yapacaklar Dikkat

Düğün yapmayı düşünenler, düğün yapacaklar bu süreçte adeta altının gidişini şaşkınlıkta izliyordur. Sürekli artıyor, düşer bazen %5’lere çıkıyor. Kendilerine sabırlı olmalarını tavsiye ederim. Şu an altın alınır mı alınmaz onun ilgili yasa gereği yorum yapamıyorum. Fakat sabırla beklemekte ve piyasaları iyi takip etmekte fayda var diye düşünüyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku