Amerika’da Asgari Ücret Hakkında Bilgi

Amerika’da Asgari Ücret Ne Durumdadır ?

Her sene binlerce insanın çeşitli amaçlarla gitmek üzere vize başvurusunda bulunduğu Amerika dünyanın en büyük ve gelişmiş ülkeleri arasında kendine yer bulmaktadır.Gezilecek çok fazla sayıda yer olması,iş olanaklarını sıklığı,doların mevcut dönemde ulusal paramıza karşı yükselen değeri gibi birçok faktör insanların, Amerika’yı cazip bir ülke olarak görmesinde önemli yapı taşlarındandır.

Öte yandan,Amerika çalışanlarına önem veren bir ülke olduğunu asgari maaşlarla da göstermektedir. Bu bağlamda, Amerika vatandaşlarının refah seviyesi ve yaşam kalitesi yüksek olmakla beraber, yurttaşlarına ve göçmen vatandaşlara da ekonomik anlamda geniş imkanlar sunmaktadır.

Amerika’da Asgari Ücret Ne Kadar ?

Amerika’da asgari ücret saat başına 7,25 dolara karşılık gelmektedir.Temmuz ayının ortasında yapılan ABD Temsilciler Meclisi toplantısında asgari ücreti 15 dolara çıkartacak yasa tasarısı onaylanmıştır. Ancak şu anda 7,25 dolar olan saatlik asgari ücretin 15 dolara çıkması için çoğunluğunu Cumhuriyetçilerin oluşturduğu senatodan yasanın geçmesi gerekmektedir. Fakat;Cumhuriyetçilerin bu artışa sıcak bakmadığı da bilinmektedir.

Ancak ABD’de Kasım 2020 seçimlerinin yaklaşmakta oluşu da Cumhuriyetçilerin milyonlarca insanı karşısına almak istememesine sebep olmaktadır.Eğer senato da onay verirse ABD’de haftada 5 gün ve günde 9 saat çalışan bir vatandaşın aylık asgari geliri 2.970 dolar olacaktır.Mevcut yasada bu rakam 1400 doları geçmektedir.

Amerika’nın önümüzdeki dönemde seçim trafiğine girecek olması ve Cumhuriyetçilerin mevcut ve potansiyel seçmeni kaybetmeyi göze alamayacağından ötürü yasanın senato tarafından onaylanma olasılığı mevcuttur.Bu da daha da konforlu ve kaliteli bir yaşam anlamına gelmektedir.

ABD’de 1 Aylık Çalışmayla Alınabilecek Bazı Elektronik Ürünler

Amerika’da sadece 1 aylık çalışmayla alınabilecek bazı ürünler şu şekildedir:

İPhone 11 699$ ile 849$

İPhone 11 Pro 999$ ile 1349 $

Dell Alienware 15 1199$(oyun bilgisayarı)

Playstation 4(1TB) 289$(Amazon fiyatı)

Genel bir değerlendirme yaptığımızda Amerika’da yaşayan veya Amerika’ya birikim yapmaya giden vatandaşların artan bir gelir durumuyla ve yükselen bir yaşam standartlarıyla karşılaştığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla beraber; asgari ücretin 2 katına çıkması durumunda ABD’ye vize başvurularında ve vatandaşlık taleplerinde olası bir artış görülebilir.

https://www.haberturk.com/iste-turkiye-ve-abd-deki-iphone-11-fiyatlari-karsilastirmali-analiz-haberler-2529406-teknoloji,

https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/view-all

https://mevzuforex.com/

https://www.amazon.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku