Business is booming.

AÖF Açıköğretim Fakültesi Finalleri Online Mi Olacak?

0 47

Korona virüsü sebebiyle bir çok sektör ve alanda değişiklikler yapıldı. Bu alanlardan biride eğitim sektörü. İnsanların etkileşimi azaltma ve sosyal mesafeyi korumak adına toplu etkinlikler iptal ediliyor veya erteleniyor. Ya da online ortamlarda etkinlik gerçekleştiriliyor.

Açıköğretim öğrencileri bu dönemde vize sınavlarını online ortamlarda gerçekleştirdi. Atatürk üniversitesi, Anadolu üniversitesi korona döneminde vize sınavlarını yani ilk sınavları online olarak yapmaya devam ediyor. Merak edilen sorulardan bir tanesi vaka sayılarının azalmasının ardından aöf final sınavları nasıl olacak?

Açıköğretim finalleri nasıl olacak? aöf finalleri yüz yüze mi olacak? aöf finalleri online mi olacak? aöf finalleri ne zaman?

Sağlık bakanı Fahrettin Koca sınavlar hakkında açıklamalarda bulundu ;

Bakan Koca, “Finallerin üniversitelere bırakılarak gerektiğinde yüz yüze yapılması yaklaşımı söz konusu idi. Özellikle Haziran’da LGS, YKS imtihanının yapılıyor olması bir hareketliliğe sebep olacağını düşünüyoruz. Bu çerçevede finallerin yüzyüze yapılıyor olması bu hareketliliğin oluşturacağı kaygısı oluşturdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.