Business is booming.

Ayı Piyasası Nedir, Ne Anlama Gelir? Borsa Ayı Kavramı, Düşüş Trendi

0 733

Ayı Piyasası Nedir? Ayı piyasası ne anlama geliyor? Borsa’da Ayı Piyasası Ne Demek? Düşüş Trendi Ne Anlama Geliyor? Borsa Düşer Mi?

Borsa, küresel ve yerel ekonomik koşulların oluşturduğu atmosfere göre ve teknik analize göre hareket eder. Borsaların hep çıkacağı düşünülse dahi zaman zaman borsalar da düşüşler görülür. Dünyanın en güçlü ülkeleri dahi ekonomik kriz yaşıyor ve bu borsalara yansıyor. Borsalar ekonominin kokusunu en erken alan pazarlardır. Buna bağlı olarak piyasanın durumu dünyanın ve yerel bölgenin özeti haline gelebilir.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Ayı Piyasası Nedir? Borsa’da Ayı Kavramı

Ayı piyasası nedir, ne zaman oluşur bu sorular borsa yatırımcılarının en sevmediği sorulardır. Ayı piyasası, borsanın düşüş trendine gireceği anlamı gelmektedir. Piyasalarda fiyatlar düşme trendine girdi ise ayı piyasası başlamış demektir.

Ayı piyasası ne zaman başlar?

Ayı piyasası genellikle kriz ortamlarında, şişen piyasalarda ve belirsizlik durumlarında başlar. Bunun en yakın örneğini Çin’den koronavirüs ile ilgili ilk haber geldiğinde ve bunun dünyaya yayılmaya başladığında yaşamıştık. Borsa endekslerinde tarihi düşüşler yaşanmıştı ve nitekim büyük hacimli bir ayı piyasası oluşmuştu. 2020 yılının Mart ayı özellikle ayı piyasası için çok güzel bir örnek. Fiyatlar adeta çakılmış, ayı piyasası tepe yapmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku