Business is booming.

Berat Albayrak : Ekonomi Politikalarımızın Ortaya Koyduğu Güven 31 Ocak

0 64

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın 31.01.2020 Açıklamaları Son Dakika Gelişmeleri – Son Dakika Ekonomi Haberleri Borsa Döviz Dolar Euro Canlı Durum Gündem ve Piyasalar

Berat Albayrak Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu ve Sosyal Medya Üzerinden Twitterdan Paylaşım Yaptı

Berat Albayrak Açıklamaları

Berat Albayrak, tahvil faizlerinin ilk kez tek haneye inmesinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Piyasa beklentilerindeki bu iyileşmeyi çok daha ileri taşıyacak ve kalıcı hale getireceğiz.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından, tahvil faizlerindeki düşüşe ilişkin değerlendirmede bulundu. 2 yıllık gösterge tahvilin faizinde yüzde 9,96 ile Kasım 2016’dan bu yana ilk kez tek hanenin yakalandığını bildirdi.

Berat Albayrak’ın Tweeti

Piyasa Beklentisi

Piyasa beklentilerindeki iyileşmeyi kalıcı hale getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Albayrak, “Ekonomi politikalarımızın ortaya koyduğu güven, göstergelere yansımaya devam ediyor. 2 yıllık gösterge tahvilin faizinde yüzde 9,96 ile Kasım 2016’dan bu yana ilk kez tek haneyi yakaladık. Piyasa beklentilerindeki bu iyileşmeyi çok daha ileri taşıyacak ve kalıcı hale getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.