Business is booming.

Borsa İstanbul Ulaşım Hisseleri Nelerdir? Havayolları Hisseleri

0 3.620

Borsa İstanbul Ulaşım Hisseleri Nelerdir? Borsada Yer Alan Ulaşım Hisseleri? Bist100 Ulaşım Hisseleri Nelerdir? Havayolu hisseleri nelerdir? Ulaşım hisseleri nelerdir? THY Hisse Senedi Araştırması, TAV Hisse Senedi Araştırması, Pegasus Hisse Senedi Araştırması.. Borsada İşlem Gören Ulaşım Hisseleri Hakkında Araştırma Yaptım.. Aşağıda Yer Alan Yazıda Okuyabilirsiniz..

Hisse piyasalarında birden fazla sektöre ait hisse senetleri bulunur. Bunlardan biriside küresel çapta çok önemli olan ve bulundukları endekslere etki eden ulaşım hisseleridir. Türkiye borsasında, Amerika borsasında, Almanya borsasında, İspanya borsasında neredeyse bütün borsa endekslerinde bulunan ulaşım hisseleri adından da anlaşılacağı üzere ulaşım sektöründe faaliyet gösteren şirketleri kapsar. Türkiye’de ulaşım sektörüne firmalar bulunur. Borsa İstanbul‘da işlem gören ulaşım hisseleri bulunur.

Borsa İstanbul Ulaşım Hisseleri

Borsa İstanbul’da işlem gören popüler olan ve olmayan hisse senetleri bulunur. Bu hisse senetleri sektörlerine göre dağılmıştır. Bu sektörlerden biri ulaşım sektöre. Bu endekste işlem gören hisse senetleri ulaşım sektöründe faaliyet gösteren veya ulaşım sektörüne iştirak olan firmalardır.

Borsa İstanbul’da İşlem Gören Ulaşım Hisseleri Aşağıda Yazmaktadır ;

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

  1. Türk Hava Yolları (THYAO)
  2. Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş (RYSAS)
  3. Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş (PGSUS)
  4. GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş (GSDDE)
  5. DO&CO AG (DOCO)
  6. Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş (BEYAZ)
  7. Çelebi Hava Servisi A.Ş (CLEBI)
  8. TAVHL (TAV Havalimanları Holding)

Borsa Ulaşım Hisselerini yukarıda belirtmiş oldum. İsimlerin yanında yazan kısaltmaların hisse senetlerinin işlem gördükleri sırada alım-satım yaparken kullanılan sembolleridir. Yani diyelim bir borsa verileri görüyorsunuz THYAO yazıyor bilin ki Türk Hava Yolları’ndan bahsediyor.

Ulaşım Hisseleri Temel Analiz

Hisse senetleri araştırması yaparken, işlem yaparken 2 şey çok önemlidir.

  1. si Temel Analiz
  2. si Teknik Analiz

eğer bu 2 kavramı iyi öğrenirseniz borsada işlem yaparken güzel paralara kazanabilirsiniz.

Ulaşım hisseleri bir ülkede ulaşım sektöründe faaliyet gösteren, halka arzı yapılan hisselerden oluşur. Bu hisseler havacılık, taşıt, ulaşım hizmetleri, lojistik alanında faaliyet gösterir. Ulaşım sektörünü olumlu veya olumsuz etkileyen durumlar vardır. Bu durumlar hisse senetlerinin yönünü belirlerken bize yol gösterir. Örneğin Covid salgını ülkeleri kapatmaya, uçuşları durdurmaya götürdüğü için ulaştırma hisseleri küresel bazda değer kaybetti. Ya da covid salgını yok diyelim bir ülke belirli dönem çok fazla turist ağırladı veya iç hatlar ulaşımda büyük talepler oluştu bu durumda hisseleri olumlu etkiler.

Ulaşım sektörü de tıpkı diğer sektörler gibi arz-talep ilişkisine bağlıdır. Bu bağlamda ulaşım sektörü hisse senetlerine yatırım yapacağınız zaman dönemin şartlarını, durumunu iyi analiz etmeniz gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku