Business is booming.

Borsalar Çöktü, Piyasalar Karıştı | Kara Perşembe Mi?

0 181

Borsalar ne olur? Borsa yükselir mi? Ekonomik kriz ne zaman bitecek? Ne zaman hisse senedi alınır? Korona ekonomik etkileri. Koronanın ekonomiye etkileri nelerdir? Amerikan Borsası, İtalyan Borsası, Fransa Borsası, İngiltere Borsası, Çin Borsası, Vadeli Endeksler, Türkiye Borsası, Bist, Hisse senetleri ne zaman yükselir? Piyasalar ne zaman toparlar? Hepimizin merak ettiği sorular.. Özellikle bugün inanılmaz bir düşüş yaşandı piyasalarda.. Ons, borsalar, bitcoin adeta ekonomide kara perşembe yaşandı. Peki ya böyle mi devam edecek? Herhangi bir müdahale gelmeyecek mi? Donald Trump Ne Dedi? İlaç Bulundu mu? Biraz gündeme değinelim..

Korona İlacı Bulunana Kadar Risk Devam

Korona virüsü Çin’de ilk çıktığı zamanlarda piyasalar bu kadar tepki vermemişti. Fakat virüs yavaş yavaş batı tarafta görünmeye başlayınca doğal olarak panik havası oluştu. Avrupa, Afrika, Amerika, Avustralya dünyanın her yerinde görüldükten sonra artık durum farklı bir boyut kazandı. Çeşitli söylentiler dolaşıyor, insanlar panik halinde marketleri boşaltıyor elbet bu kriz bitecek ama ne zaman bitecek cidden bir cevabı yok şu maalesef. İlaçla ilgili çeşitli söylentiler dolaşsa bile bu kadar hızlı yayılan bir virüsü bu kadar insandan kurtarmak epey zaman alabilir.

İlaç bulunmadığı sürece panik havası ve risk devam edecek. Ekonomi daha da kötüye gidebilir bu sıralar. Ama bu dibin elbette dönüşü olacak. İlaç bulunmaya başladığı anda her şey tam tersine dönebilir.. Battı denilen piyasalar her gün tepelere çıkabilir..

Borsalar Çöktü, Ons Düştü, Bitcoin %30 Değer Kaybetti

Bugün dünya borsaları adeta tepe taklak yuvarlandı. Bist günü %7’ye yakın değer kaybederek kapattı. Ons altın 1600’ın altını gördü. Bitcoin %30’a yakın değer kaybederek yatırımcısını adeta delirtti. Piyasalar kavruluyor. Avrupa ülkelerinin yarısının borsalar %10’un üstünde kayıpla kapattı. Fakat Çin ekonomi anlamında toparlanma sinyalleri veriyor. Biliyorsunuz ki bu virüs dalgası ilk Çin’de çıkmıştı. Aynı hızla geri giderse piyasalar aynı hızla toparlayacaktır.

Futbol, basket vb. birçok etkinlikte programlar iptal oldu veya ertelendi. Uçuşlar bazı ülkelerden ülkelere iptal oldu. Geç kalınsa da önlemler alınıyor. Virüsün etkileri geçtikte piyasalar toparlayacaktır.

Koronavirüs Sigorta Şirketlerini De Olumsuz Etkiledi

Donald Trump Açıklama

Amerika Başbakanı Donald Trump bugün açıklamasında sakin olması gerektiğini, piyasaların düzeleceğini açıkladı.

Ekonomi, borsa, yatırım, forex, kripto paralar vb. konular hakkında detaylı bilgiler almak için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.