Business is booming.

Cep Şubesinde Yatırım Hesabı Açma, Mobil Bankacılık Borsa İşlemleri

0 796

Mobil uygulamada yatırım hesabı açma, borsa hesabı nasıl açılır?, Finansbank borsa hesabı açma, Garanti bankası borsa hesabı açma, mobil uygulama döviz hesabı açma, Yapı kredi bankası borsa hesabı açma, ziraat bankası borsa hesabı açma, mobil uygulama döviz hesabı açma nasıl yapılır? Gibi birçok soru son günlerde kişilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Borsa hesabı açmak için, veya döviz, altın hesabı açmanız için gereken bilgileri yazımda paylaşacağım.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Yatırım yapmak, borsa traderı olmak artık çok basit bir yapıya ulaştı. Döviz bürolarına gitmeye gerek kalmadan, aracı kurumlarla vakit ayırmadan maaşını aldığınız veya normal olarak kullandığınız bankanızdan bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz. Borsa hesabı açmak için veya döviz hesabı açmak için dosya, imza vs. şubeye gitme gibi dertler ortadan kalkmış durumda.

Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

İnsanların birikimlerini bazen yerli yatırımlara, bazen altına, bazen hisse senedi, fon gibi araçlara yatırırlar. Tasarruf etmek ve gelecekte kendini garantiye almak adına bu adımları atarlar. Döviz hesabı açmak artık çok kolay. Euro, dolar vb. yabancı para cinslerine yatırım yapmak oldukça basit. Yapmanız gereken şey telefonunuza kullandığınız bankanın mobil uygulamasını indirmek. Tabii indirmek için öncelikli akıllı bir telefon kullanmanız gerekiyor. Eğer kullandığınız telefon android işlemcisi ise play storeden, İOS ise APP Store kısmında bankanızın ismini yazarak indirebilirsiniz.

Bankanızın uygulamasını indirdikten sonra mobil uygulama için şifre almanız gerekiyor. Şifrenizi alıp uygulamaya girdikten sonra genellikle tüm bankaların menüleri aynı olduğu için yatırım kısmına girmeniz gerekiyor. Yatırım kısmına girdikten sonra döviz kısmında döviz almak istediğinizde döviz hesabı aç gibi bir uyarı yönlendirmesi yapacaktır. Bu işlem sonrası döviz hesabınızı açarak işlem yapabilirsiniz.

Borsa Hesabı Nasıl Açılır? Cep Şube Borsa Hesabı

Garanti bankası borsa hesabı, iş bankası borsa hesabı, ziraat bankası borsa hesabı, akbank borsa hesabı, yapı kredi borsa hesabı, türkiye finans borsa hesabı, vakıfbank borsa hesabı, QNB finansbank borsa hesabı nasıl açılır?

Borsa, şirketlerin halka kendilerini arz ettiği ve belirlediği pay ile işlem gördükleri piyasaya verdikleri isimdir. Şirketler, borsaya arz olarak normal bir vatandaşın dahi kendisine ortak olmasına olanak tanır. Bu bağlamda insanlar altın, döviz gibi araçlar yerine şirketlere ortak olarak da yatırım yapabilirler. Şirketlere ortak olmak veya borsa hesabı açmak çok basit.

Borsa hesabı açabilmeniz için öncelikle 18 yaşınızı doldurmanız gerekiyor. Herhangi bir bankada hesap açtıktan sonra banka hesabınızda yatırım yapmak istediğiniz tutarı hesabınızda tutmanız gerekiyor. Daha sonra ister şubeye giderek ister mobil uygulama üzerinden borsa hesabınızı açabilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden borsa hesabı açmak için kullandığınız bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz gerekir. Uygulamayı indirdikten sonra cep şube şifreniz varsa giriş yapın yok ise bankanızla iletişime gerek şifrenizi isteyin. Giriş yaptığınızı varsayarak, giriş yaptıktan sonra menüde yatırım kısmı yer alıyor. Yatırım kısmına tıkladığınızda hisse senedi işlemleri adlı bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde hisse senedi almak istediğinizde size yatırım hesabı aç uyarısı verecek. İşleme devam ederek borsa için yatırım hesabı başvurusu yapabilirsiniz. Yatırım hesabı açarken banka mobil onay alıyor fakat hemen hesabı açmıyor. Sizin profilinizi bir kaç dakika inceledikten sonra en geç 1 iş günü içinde dönüş sağlıyor. Hesabınız açıldıysa otomatik gibi işlem yapabiliyorsunuz. Önce ön onaydan geçmeniz gerekiyor, daha sonra sonuca göre işlem yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Altın Hesabı Açma Cep Şube

Garanti bankası altın hesabı, ziraat bankası altın hesabı, denizbank altın hesabı, iş bankası altın hesabı, akbank altın hesabı, yapı kredi altın hesabı, halkbank altın hesabı.. altın hesabı nasıl açılır?

Altın, yıllardır yatırım olarak kullanılan, insanların risk zamanlarında en fazla tercih ettiği yatırım aracı olarak bilinir. Ülkemizde genellikle özel günlerde kullanılan ve yastık altı yatırım olarak tabir ettiğimiz bir yatırım aracıdır. Annelerimizin, nenelerimizin sık sık almak istediği ve kenarda tutmak istediği bir kıymetli madendir. Altın almak, gram altın almak şimdi çok kolay duruma geldi. Altın almak için kuyumcuya gitmeye gerek kalmıyor. Mobil uygulama üzerinden gram olarak altın alım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğim döviz veya borsa işlemlerini aynı şekilde gram altın için de uygulayabilirsiniz.

Not : Yapacağınız döviz ve gram altın yatırımlarınızı yaparken bankalar kendine göre makas uygulaması yapmaktadır. Buna bağlı olarak en uygun banka tercihi sizin insiyatifinizdedir. Ayrıca döviz ve altın alımlarınızı hafta içi mesai saatlerinde yapmanız gerekir, aksi takdirde yüksek makastan dolayı zararlı işlem yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku