Business is booming.

Coca Cola Ne Zaman Kuruldu? Coca Cola’yı İlk Kim Yaptı?

0 189

Coca Cola Ne Zaman Kuruldu? Coca Cola Nasıl Ortaya Çıktı? Coca Cola Zararlı Mı? Coca Cola Hangi Ülkenin Markası? Coca Cola Yazısının Anlamı Nedir? Coca Cola’nın Sahibi Kim? Coca Cola hakkında sizler için araştırma yaptık.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Coca Cola’nın Tarihi Gelişimi

Coca-Cola tarihi, 1886’da bir Atlanta eczacısı olan Dr. John S. Pemberton’un merakının onu soda çeşmelerinde satılabilecek kendine özgü bir tatlandırıcı alkolsüz içecek yaratmasına yol açtığında başladı. Aromalı bir şurup oluşturdu, semt eczanesine götürdü, burada karbonatlı su ile karıştırıldı ve örnekleyenler tarafından “mükemmel” kabul edildi. Dr. Pemberton’ın ortağı ve muhasebecisi Frank M. Robinson, bugün hala kullanılan markalı, farklı senaryoyu tasarlamanın yanı sıra “Coca ‑ Cola” içeceğinin isimlendirilmesiyle de anılıyor.

Biliyor musun? İlk Coca serv Cola porsiyonu, cam başına 5 kuruşa satıldı. İlk yıl boyunca, Atlanta’da satışlar günde ortalama en az dokuz porsiyon tuttu. Bugün, günlük Coca-Cola içecek porsiyonlarının dünya genelinde 1,9 milyar olduğu tahmin ediliyor.

1888’deki ölümünden önce, dünyanın 1 numaralı köpüklü içeceği olacak şeyi yarattıktan sadece iki yıl sonra, Dr. Pemberton, işinin bir bölümünü çeşitli taraflara sattı, ilginin büyük kısmı Atlanta iş adamı Asa G’ye sattı. Candler. Bay Candler’in liderliğinde Coca Cola’nın dağıtımı, Atlanta dışındaki gazoz fıskiyelerine kadar yayıldı. 1894 yılında, Coca Cola’ya olan talebin artması ve içeceğin portatif hale getirilmesi arzusundan etkilenen Joseph Biedenharn, Mississippi soda çeşmesinin arkasında şişeleme makineleri kurdu ve ilk Coca-Cola’yı şişelere koydu. Sadece beş yıl sonra, 1899’da, Chattanooga, Tennessee’deki üç girişimci işadamının, Coca bottle Cola’yı şişeleyip satması için özel haklar elde ettiği zaman, büyük ölçekli şişeleme sağlandı. Üç girişimci, şişeleme haklarını Asa Candler’den sadece 1 $ karşılığında satın aldı. Benjamin Thomas, Joseph Whitehead ve John Lupton dünya çapında Coca-Cola şişeleme sistemi haline gelen şeyi geliştirdi.

lk şişeleyiciler için en büyük zorluklar arasında, o zamanki 1000 şişeleme tesisi arasında ambalaj tutarlılığı eksikliği ile birlikte içeceğin rakipler tarafından taklit edilmesi vardı. Şişeler, ayırt edici bir içeceğin, standart ve ayırt edici bir şişeye ihtiyaç duyduğunu kabul etti ve 1916’da şişeler, eşsiz kontur şişesini onayladı. Yeni Coca ‑ Cola şişesi karanlıkta tanınabilecek kadar ayırt edicidi ve markayı rekabetten ayrı kılar. Konturlu Coca Cola şişesi, 1977’de ticari marka olmuştur. Yıllar boyunca, Coca bottle Cola şişesi, dünyadaki sanatçılar için ilham kaynağı olmuştur.
Coca-Cola tarihindeki ilk pazarlama çalışmaları, içeceğin ücretsiz örneklerini tanıtan kuponlar aracılığıyla gerçekleştirildi. 1887’de yenilikçi bir taktik olarak kabul edilen kuponu, gazete reklamları ve Coca-Cola senaryosunu içeren promosyon ürünlerinin katılımcı eczanelere dağıtımı izlemiştir.

Coca Cola Şişesinin Sırrı

1980’lerde “Kola mı!”, “Dalgayı Yakala” ve “Hissi Yenemez” gibi unutulmaz sloganlar yer aldı. 1993’te, Coca computer Cola bilgisayar animasyonu ile deneyler yaptı ve popüler “Her Zaman Coca ‑ Cola” kampanyası, hareketli kutup ayıları içeren bir dizi reklamla başlatıldı. “Always Coca ‑ Cola” serisindeki her animasyonlu reklamın üretilmesi baştan sona 12 hafta sürmüştür. Ayılar, masumiyet, yaramazlık ve eğlence gibi özelliklerinin somutlaştırılmasından dolayı tüketicilere büyük bir darbe oldu ve hala da öyle. World of Coca ‑ Cola’nın en sevilen özelliği sevdiğiniz 7 ′ boyunda Coca C Cola Kutup Ayısı ile fotoğrafınızı çekebilmesidir.

Biliyor musun? Coca ‑ Cola tarihindeki “Yenilenen Pause” tarihinin en ünlü reklam sloganlarından biri, ilk olarak 1929’da Cumartesi Akşamı Mesajında ​​göründü.

history.openhappiness

2009 yılında “Açık Mutluluk” kampanyası küresel olarak tanıtıldı. “Açık Mutluluk” un ana mesajı, dünyanın her yerindeki milyarlarca kişiye Coca-Cola’yı duraklatmak, tazelemek ve hayatın en basit zevklerinden birinin tadını çıkarmaya davet etmek. “Açık Mutluluk” mesajı, mağazalarda, reklam panolarında, TV spotlarında ve basılı reklamlarda dijital ve müzik bileşenleri ile birlikte görüldü – Janelle Monae’nin 1980 şarkısını kapsayan tek bir şarkısı da dahil olmak üzere “Yeterince Mutluluk Arıyor musunuz?” “Oyunları Aç” ile. Vancouver’daki 2010 Kış Olimpiyat Oyunları sırasında Açık Mutluluk ”, ardından 2010 sosyal medya uzantısı“ Expedition 206 ”- üç mutluluk elçisinin 365 gün içinde 206 ülkeye tek bir misyonla seyahat ettiği bir girişim: insanları neyin mutlu edeceğini belirlemek.

“Merak Ettim” Kanalı Videosu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.