Business is booming.

En Çok Kazandıran İşler – Tavuk, İnşaat, Bebek Ürünleri, E-Ticaret

0 100

Yeni mezun olmuş veya çabuk zengin olmak isteyen insanların genelde Google’da arattığı sorulardan bir tanesi. Nasıl hemen zengin olurum? En çok kazandıran işler? Hangi iş daha çok para kazandırır? En çok kazandıran yatırım? En çok kazandıran meslekler? gibi birçok soru dolaşıyor internette. Sizler için iyi para kazandıran meslek gruplarını araştırdık.

1- Metal Ürün Yapmak / Metal Ürün Ticaretiyle Uğraşmak

Birçok endüstrinin küçük ve orta ölçekli demir araçlara ihtiyacı bulunmaktadır. Tarım, inşaat ve maden endüstrileri demir ekipmanların en önemli müşterileridir. Yerli metal ve çelik üretimi yapan işletmeler ve aynı zamanda duyarlı işlere özgü aygıtların endüstriyel üreticileri büyüme oranları en istikrarlı olan işletmelerdir. Bu işletmeler toplumda her zaman var olmak zorundadır. Çünkü metal hayatımızın her yerindedir. Odamızda dahi metal bulunmaktadır. Bundan dolayı metal ürün sektörüne girmek oldukça doğru bir girişim olacaktır.

2- E-Ticaret Yapmak – İnternetten Satıcı Olmak

Günümüzde artık bir ürün almak istediğimiz zaman genellikle internet üzerinden önce bir fiyat araştırması yapıyoruz. İnternetten araştırma yaptığımız zaman oldukça geniş bir yelpaze karşımıza çıkıyor. İnternet üzerinden ticaret yapılan platformlarda ne kadar satıcı çok gibi gözükse de sandığınızdan daha çok alıcı (müşteri) bulunuyor. Buna bağlı olarak internette sayısız ürün satma seçeneğiniz mevcut. İnternette ürün satarken dikkat edilmesi gereken hususlar en başta kesinlikle geniş çaplı bir araştırma yapılması gerekiyor. Bu bağlamda her ürünün sizi zengin veya kazandıran yapacağı hakkında bir söz veremiyoruz. Bunun için araştırma yapıp deneme çalışmaları yapmanız gerekir. N11, Hepsiburada ve Gittigidiyor gibi sitelerle görüşüp oralarda E-Ticaret yapabilirsiniz. Ya da kendi sitenizi oluşturup yapabilirsiniz fakat bunun için uzun bir zaman ayırmanız gerekir. Veya bireysel olarak Letgo, Sahibinden gibi direk satıcı-alıcı buluşturan platformlarda kullanabilirsiniz.

3- Mobil Uygulama Üzerinden Sağlık Programları

Günümüzde insanlar sağlıklarına daha fazla dikkat etmeye başladılar ve sağlık durumlarıyla periyodik olarak ilgileniyorlar. İnsanlara sağlık, tıp, beslenme ve aynı zamanda değerlendirme yöntemleri ile ilgili hizmetler sunarsanız aylık bazda binlerce dolar kazanırsınız. Akıllı telefonlar ve tabletler için kilo verme programları, adet döngüsü hesaplama ve güvenli dönem, günlük ve haftalık enerji kalori alımı veya vücut geliştirme egzersizleri gibi mobil sağlık uygulamaları/ geliştirirseniz aylık ve yıllık aboneliklerle yüklü miktar para kazanabilirsiniz.

4- Yapı Malzemeleri Pazarlamacısı

Her gün yeni binalar yapılıyor. Neyse ki, yeni konut yapılarının birçoğu gelişmekte olan bölgelerde yer alıyor. Gelişmekte olan bölgelerde yapı malzemeleri işine girerek kazanç sağlayabilirsiniz. Distribütörlük lisansı almak için yeterli sermayeniz yoksa marangozlar, tesisatçılar, kaynakçılar, tuğla örücüler ve beton tuğla kalıpçıları, alüminyum ve cam ustaları gibi son kullanıcılara malzemeler satabilirsiniz.

Döşeme, çelik çubuklar ve kirişler, çakıl, keskin köşeli kum, ahşap ve kaplama, bağlantı çubuğu, plastik borular, lavabo ve diğer tesisat işleri, çimento, elektrik tesisatları, sürgülü cam pencereler ve kapılar, demir kapılar ve güvenlik kapıları, mobilya teçhizatları, endüstriyel tuğlalar, demir ince levhalar, asbest çatı kaplamaları, emülsiyon boya ve parlak boya üreticisi, toptancısı veya distribütörü olarak hızlı satışlar yapabilirsiniz ve iyi kazanç elde edebilirsiniz.

5- Etik Makyaj

Ünlü makyaj malzemesi markalarının etik anlayışları her geçen gün daha fazla sorgulanıyor ve birçoğu, hayvanlar üzerinde test yaptıkları için boykot ediliyor.

Kaliteli ve etik değerlere sahip bir üretim metodu kullanmanız, başarıyı da beraberinde getirecektir. İnsanlar artık sadece gıda ürünlerinde ahlaki yaklaşım aramıyor. Ayrıca, bu alana ne kadar erken girerseniz büyük şirketlerle rekabet riskiniz o kadar azalır.

6- Youtuber Olup Para Kazanmak

Google’dan sonra en çok ziyaret edilen hemen hemen her yaş grubunun girip kullandığı bir uygulama video oynatma platformu olan Youtube para kazanmanız için mükemmel bir fırsat. Sevdiğiniz veya ilgilendiğiniz bir alan ile ilgili videolar çekenerek aklınızın almayacağı paralar kazanabilirsiniz. Youtuber’lar sandığınızdan daha çok kazanıyor. Türkiye dahil günlük kazancı 10.000 TL’nin üstünde olan binlerce youtuber var. Hepsinin tek bir ortak özelliği var. Devamlılık,süreklilik ve insanları kanalına çekme. Gerçekten dikkat çekici bir konu üzerine video çalışmaları yaparsanız çok büyük paralar kazanabilirsiniz.

7- Fitness Spor Teknolojisi

Bu başlık günümüzün en popüler iki eğilimini içerisinde barındırıyor: Spor ve teknoloji. Konu spor teknolojisi olduğunda seçenekler neredeyse sonsuz ve bu büyüklükteki bir alanda araştırma yapmak yorucu olabilir.

Var olan tüm teknoloji ve spor tekniklerini bir araya getirecek farklı farklı yollar mevcut ve bu nedenle Amerika’yı tekrar keşfetmenize gerek yok. Yoga öğreten bir akıllı telefon uygulaması yapabilir, akıllı saatleri spor eğitimi için dizayn edebilir ya da giyilebilir bir fitness teknolojisi tasarlayabilirsiniz.

Hali hazırda piyasada bulunan bir fikri alıp değiştirerek de eşsiz bir ürün elde edebilirsiniz. Örnek olarak ise; engelliler için spor uygulaması ya da çocuklara yönelik fitness saatleri gösterilebilir. Belirli bir grup için spor konusunda yardımcı olabilirse iş fikriniz başarıya ulaşacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.