Business is booming.

Ethereum Nedir? Ethereum Nasıl Alınır? Coin Siteleri

0 5.589

2020 yılının başlarında dünyada hızla yayılan covid salgınıyla beraber dünya genelinde çeşitli yatırımlar artmaya başladı. Bu yatırımlar gerek yerel yatırımlar gerek uluslararası yatırımlar olarak boy gösterdi. Yatırım araçları çeşitlilik göstermekle beraber her geçen gün bu çeşitlilik artmaktadır. Son yıllarda oldukça popüler olan ve hayatımıza resmen hızlı bir giriş yapan Bitcoin yatırım aracı resmen yeni bir devir başlattı. Bitcoin’de ki elde edilen milyonlarca dolarlık kazançlar sonrası insanların kripto para yatırımlarına olan ilgisi arttı. Bu yazıda sizlere en fazla işlem göre 2. kripto para olan Ethereum‘dan bahsedeceğim.

Ethereum Nedir?

Ethereum ilk olarak Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından tanıtımı yapılan bir sistemdir. Genel olarak bir alt coin statüsünde görülse de Ethereum esasında blockchain teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanılmasını amaçlayan bir yenilikçi bir sistemdir.

Ethereum kısaca, güç kaynağı olarak Ether (ETH) kripto para birimini alan bir Kripto İşletim Sistemidir. Amaç Bitcoin’inde bağlı olduğu blockchain sistemi üzerinde kullanıcıların bu sistem üzerinden yeni yazılımları oluşturmasını sağlamaktadır. Ethereum’un kullanıcılara sağladığı bu özgürlük sayesinde bir çok alt coin çıkarılmasına olanak sağlar.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Ethereum sistemi ile amaçlanan, kişisel veriler gibi bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından depolanmasını ve farklı amaçlar için kullanılmasını engellenmesidir. Bugün neredeyse internetten yaptığımız bütün işlemler (alışveriş, banka işlemleri, sosyal medya kullanımımız, internet geçmişimiz vb.) veriler halinde data banklarda kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgilerin hangi amaçlar doğrultusunda kullanılacağı konusu ise tam bir bilinmezliktir.

Ethereum sistemi ile bu işlemler tamamen dağınık ve anonim bir şekilde bir çok farklı cihaz üzerinde saklanmaktadır. Böylece bu bilgilere erişim imkansız bir hale gelir ve bütün bir interneti merkezsiz bir platforma çevirir.

Bu merkezsiz sisteme dahil olacak yazılımların üretilebilmesi için Ehereum, Ether kripto para birimini bir yönüyle bir yakıt olarak kullanılmasını amaçlar.

Kaynak : Bitlo

Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum almanız için tavsiye edeceğim site Binance olacak. Oldukça anlaşılır arayüzü ve geniş çaplı kripto para satışıyla oldukça kaliteli bir site. Papara üzerinden ve banka kartınızla işlem yapabiliyorsunuz. Nasıl işlem yapacağınıza dair aşağıya anlaşılır bir video bırakıcam o videoyu izleyerek ethereum alma işlemi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku