Business is booming.

Huawei Ne Zaman Kuruldu? Huawei Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0 313

Huawei Nedir? Huawei Hangi Ürünleri Üretiyor? Huawei Cep Telefonları? Huawei Hangi Ülkede? Huawei Gelecekte Ne Yapmayı Hedefliyor? Huawei Hakkında Bilinmesi Gereken Herşeyi Sizler İçin Araştırdık.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Huawei Nedir?

1987 yılında kurulan Huawei, bilgi ve iletişim teknolojisi (ICT) altyapısı ve akıllı cihazlar konusunda lider bir küresel tedarikçidir. Tamamen bağlı, akıllı bir dünya için her kişiye, eve ve organizasyona dijital getirmeyi taahhüt ediyor. Neredeyse 194.000 çalışanı var ve dünya genelinde üç milyardan fazla insana hizmet ederek 170’ten fazla ülke ve bölgede faaliyet gösteriyor.

Huawei’nin uçtan uca ürün, çözüm ve hizmet portföyü hem rekabetçi hem de güvenlidir. Ekosistem ortakları ile açık işbirliği sayesinde, insanları güçlendirmek, ev yaşamını zenginleştirmek ve her şekil ve büyüklükteki organizasyonlarda yeniliğe ilham vermek için müşterilerimiz için kalıcı değer yaratıyor. Huawei’de inovasyon müşteri ihtiyaçlarına odaklanmaktadır. Dünyayı ileriye götüren teknolojik atılımlara odaklanarak temel araştırmalara yoğun bir şekilde yatırım yapıyor.

Huawei’nin sahibi kim?

Huawei, tamamen çalışanlarına ait özel bir şirkettir. Huawei Yatırım ve Holding Ltd. Şti. Aracılığıyla 96.768 çalışan hissedarı içeren bir Çalışan Ortaklık Programı uygular. Bu program çalışanlarla sınırlıdır. Hiçbir devlet kurumu ya da dış kuruluş Huawei’de hisse sahibi değildir.

Huawei’yi kim kontrol ediyor ve yönetiyor?

Huawei, sağlam ve etkili bir kurumsal yönetim sistemine sahiptir. Hissedarlar, Temsilciler Komisyonunu oluşturmak için 115 temsilci seçer. Bu Temsilciler Komisyonu, Yönetim Kurulu Başkanı ve kalan 16 yönetim kurulu başkanını seçer. Yönetim Kurulu dört başkan vekili ve üç icra direktörü seçer. Üç başkan yardımcısı sırayla şirketin döner başkanı olarak görev yapar.

Dönen başkan, görevdeyken Yönetim Kurulu ve İcra Komitesine liderlik eder. Kurul, kurumsal strateji ve operasyon yönetimi için karar alma yetkisini kullanır ve kurumsal strateji, operasyon yönetimi ve müşteri memnuniyetinden en yüksek sorumlu organdır.

Bu arada, Yönetim Kurulu Başkanı Temsilciler Komisyonu’na başkanlık eder. Huawei’nin en yüksek karar organı olan Temsilciler Komisyonu, kar dağıtımı, sermaye artırımı ve Yönetim Kurulu üyelerinin ve Denetleme Kurulu üyelerinin seçimi gibi önemli şirket konularında kararlar alır.

Huawei kiminle çalışıyor?

Dışarıdan müşterilerine güveniyor. Yaptığı her şeyin merkezinde yer alıyorlar ve yenilikçi ürünlerle onlar için değer yaratıyorlar. Dahili olarak, özel çalışanlarına güveniyor. Huawei’de daha fazla katkıda bulunanlar daha fazlasını alıyor.

Ortak başarıyı artıran daha geniş bir ekosistemi geliştirmek için tüm dünyadaki tedarikçiler, ortaklar, endüstri kuruluşları, açık kaynak toplulukları, standartlar kuruluşları, üniversiteler ve araştırma enstitüleri dahil olmak üzere paydaşlarla birlikte çalışıyor. Bu şekilde, teknolojideki ilerlemelerin ilerletilmesine yardımcı olabilir ve sektörü bir bütün olarak büyütebilir.

Yerel istihdam fırsatları yaratır, vergilerimizi öder ve faaliyet gösterdiği ülkelerdeki yürürlükteki tüm yasa ve düzenlemelere uyar. Yerel endüstrilerin dijitalleşmesine yardımcı oluyor ve açıkça hükümetlerle ve medyayla ilgileniyor.

Huawei’nin Yaptıkları ve Hedefleri

Dünyaya ne sunuyor?

Müşterilerimiz için değer yaratıyoruz. Ortaklarımızla birlikte, telekom operatörlerine yenilikçi ve güvenli ağ ekipmanları sağlıyoruz. Endüstri müşterilerimize açık, esnek ve güvenli BİT altyapı ürünleri sunuyoruz. Ek olarak, müşterilere ihtiyaçları doğrultusunda gelişen istikrarlı, güvenli ve güvenilir bulut hizmetleri sunuyoruz. Akıllı telefonlarımız ve diğer akıllı cihazlarımızla, insanların iş, yaşam ve eğlence alanındaki dijital deneyimlerini geliştiriyoruz.

Güvenli ve istikrarlı ağ operasyonları sağlıyoruz. 2018’den beri siber güvenlik ve gizlilik korumasını öncelikli hale getirdik. Geçtiğimiz otuz yıl boyunca, 170’ten fazla ülke ve bölgede 1.500’den fazla ağ kurmak için taşıyıcı müşterilerimizle yakın bir şekilde çalıştık. Birlikte, dünya çapında üç milyardan fazla kişiyi birbirine bağladık ve güvenlik boyunca sağlam bir sicile sahip olduk.

Endüstri gelişimini teşvik ediyoruz. Huawei açıklığı, işbirliğini ve ortak başarıyı savunuyor. Müşterilerimizle ve ortaklarımızla ortak inovasyon yaparak, daha sağlam ve simbiyotik bir endüstri ekosistemi geliştirmek için BİT’in değerini artırıyoruz. Huawei, ana akım standartları geliştirmek ve ortak başarıya zemin hazırlamak için akranlarımızla birlikte çalıştığımız 400’den fazla standart kuruluşun, endüstri birliğinin ve açık kaynak toplulukların aktif bir üyesidir. Birlikte, endüstriyi ileriye götürüyoruz. Sürdürülebilir kalkınmayı sağlıyoruz.

Huawei, dijital bölünmeyi köprülemeye ve dijital dahil edilmeyi desteklemeye önemli ölçüde katkıda bulundu ve Everest Dağı ve Kuzey Kutup Dairesi kadar uzak olan yerlerin birbirine bağlanmasına yardımcı oldu. Acil durumlarda telekomünikasyonun öneminin bilincindeyiz. Batı Afrika’da Ebola, Japonya’daki tsunamiler tarafından tetiklenen nükleer kirlilik ve Çin’deki Sichuan’ı vuran devasa depremle karşı karşıya kalan halkımız, felaket bölgelerinde hızlı bir şekilde iletişim ağlarını yeniden kurmak ve gerekli telekomünikasyon ekipmanının güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak için tutuyor. Sürdürülebilirliği daha da arttırmak için düşük karbonlu ayakizine ve çevre korumasına öncelik veriyoruz. Dijital ekonomiyi güçlendirmek için gelecek nesil yerel BİT yeteneklerinin geliştirilmesini de destekliyoruz.

Özel insanlara güçlü bir büyüme platformu sunuyoruz. İlham verici özveri, Huawei’nin temel değerlerinden biridir ve birçok yönden kendini gösterir. Çalışanları değerlendiriyoruz ve yöneticileri katkılarının yanı sıra sorumluluklarının kapsamına göre seçiyoruz. Ekiplerimize küresel bir gelişim platformu sağlarız, genç ekip üyelerine daha fazla sorumluluk alma ve kariyerlerini hızlandırma fırsatını verir. Bu şekilde, 100.000’den fazla Huawei çalışanına, bol miktarda geri dönüş sağlamasını ve unutulmaz bir yaşam deneyimi kazanmasını sağladık.

Neyi temsil ediyor?

Geçtiğimiz 30 yıl boyunca, asıl işimizle uyuşmayan kısayolları ve kolay fırsatları reddeden sarsılmaz bir odaklanma sürdürdük. Yaptığımız her şeye pratik bir yaklaşımla, çabalarımızı yoğunlaştırıyoruz ve teknolojik atılımlar için sabırla yatırım yapıyoruz. Bu stratejik odak, temel değerlerimizin bir yansımasıdır: müşteri odaklı kalmak, ilham veren özveri, sebat etmek ve düşünerek büyümek.

Dijital çağ cömert davrandı. Bu tarihi fırsattan en iyi şekilde faydalanacağız ve tamamen bağlı, akıllı bir dünya oluşturmak için cesaretle ilerleyeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku