Business is booming.

İngiltere’de Asgari Ücret Ne Kadar? İngiltere Araba Fiyatları

0 537

İngiltere Asgari Ücret Ne Kadar? İngiltere 2021 Asgari Ücret, İngiltere Aylık Çalışma Ücreti, İngiltere Saatlik Çalışma Ücreti, İngiltere Market Fiyatları, İngiltere’de Araba Fiyatları ne kadar? gibi bir çok konu hakkında bilgi sahip olmak isteyenler için detaylar yazımda..

İngiltere’de Asgari Ücret Ne Kadar?

İngiltere, yaşam kalitesi, eğitimi ve alım gücü yüksek ülkelerin başında gelmektedir. Yakın zamanda Brexit kararı ile Avrupa Birliğinden ayrılan bu Ada ülkesi, çoğu vatandaşın gitmek ve yaşamak istediği ülke konumunda. Avrupa’nın Batısında olan bu Ada ülkesi hakkında çokça soru sorulmaktadır. Bu sorulardan en popülerleri İngiltere’de Asgari Ücret Ne Kadar? İngiltere Asgari Ücret 2021 yılı gibi sorulardır. Gençlerin çokça merak ettiği ve gitmek istediği bu ülke hakkında bilinmesi gereken bilgiler var.

İngiltere’de asgari ücret ülkemizde olan aylık maaş olarak değil asgari ücret saatlik ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Türkiye‘de bir kişinin asgari ücreti 30 güne göre ayarlanıyor, İngiltere’de bu durum ise kişinin bir saatlik çalışma ücretine göre belirleniyor. Yani İngiltere’de asgari ücret, minimum saatlik ücret olarak hesaplanmaktadır.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

İngiltere’de asgari ücret yani saatlik çalışma ücreti her yıl bir kere zamlanmaktadır. Asgari ücreti belirleyen en temel faktörler enflasyon oranları ve ülkenin o dönem geçirmiş olduğu ekonomik durumun verileridir.

İngiltere asgari ücret bakımından dünyada en yüksek asgari ücret veren ilk 10 ülkeden birisidir.

Stajyer ve Çıraklar: Saatlik 3.90 € 15 – 18 Yaş Aralığındakiler: 4.35 € 18 – 20 Yaş Aralığındakiler: 6,15 € 21 – 24 Yaş Aralığındakiler: 7,70 € +25 Yaş – 8,21 € İngiltere asgari ücreti almaktadır.

İngiltere’de günlük 8, haftalık 40 saat çalışma süresi kuralı işliyor. Buna bağlı olarak 25 yaş üstü bir kişinin aldığı günlük İngiltere asgari ücreti 65,68 €, aylık aldığı İngiltere asgari ücreti ise haftalık 40 saatten 4 haftada 1.313,6 € etmektedir. Ülke genelinde asgari ücretle çalışan kişi sayısı azdır. Ülke genelinde çalışanlar maaşı asgari ücretin çok daha üzerindedir.

İngiltere Market Fiyatları

Bir vatandaşın şüphesiz en önemli harcamaları market ve barınma harcamalarıdır. Market fiyatları dünyanın her yerinde çok önemlidir ve vatandaşların en hassas olduğu konuların başında gelir. 20.02.2021 tarihi itibariyle yaptığım bu araştırma da İngiltere’de yer alan bir markette ki ürünlerin fiyatlarını araştırdım. Ortalama günde 60 Sterlin kazanan birinin bir günlük maaşıyla neler alabileceğini sizlere aktaracağım.

İngiltere’de Bir Online Markette Yer Alan Bazı Ürünlerin Fiyatları ;

650 Gram Dana Kıyması : 3,85 Sterlin

700 Gram Tavuk Göğsü : 3,76 Sterlin

1 KG Nutella : 5 Sterlin

2 Litre Pepsi : 1,48 Sterlin

2 KG Patates 1.5 Sterlin

500 Gram Spagetti : 1 Sterlin

250 Gram Pirinç : 1 Sterlin

200 Gram Gold Kahve : 4 Sterlin

1 Kilo Hazır Pizza : 4 Sterlin

2 Litre Süt : 1,65 Sterlin

İngiltere’de ASDA marketinde fiyatlar bu şekilde. Site içerisinde araştırma yaparak sizde kontrol edebilirsiniz.

İngiltere İkinci El Araba Fiyatları

En fazla aranan konulardan biri olan ikinci el araba fiyatları İngiltere’de ne durumda? İngiltere ikinci el araç fiyatlarını sizler için araştırdım. Araç modeli yılını ve fiyatını sizlere belirteceğim kaynakta bırakacağım. Yazıyı yazdığım andan sonra fiyatlar değişme olmuş olabilir ben gördüğüm anda ki fiyatları sizlerle paylaşacağım.

2006 Model Fiat Grande Punto : 908 Sterlin

2012 Fiat Panda : 9000 Sterlin

2013 BMW 116D : 7200 Sterlin

2007 BMW 320D : 3500 Sterlin

2013 Audi Q7 : 20.000 Sterlin

İngiltere’de bazı araçların fiyatları bu şekilde. Detaylı bilgi için ikinci el araç sitesi için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku