Business is booming.

Kesin İzlemeniz Gereken En İyi Ekonomi Filmleri Borsa Finans Filmleri

0 170

Film seviyorsanız mutlaka bu yazıyı okumalısın. Film sevip ekonomiyi de seviyorsanız kesin bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Ekonomi severler için en iyi ekonomi filmleri bu yazıda yer almaktadır. Ekonomi, finans, borsa ticaret alanında en iyi filmleri sizler için derledim. Yazımda bulabilirsiniz.

İzlemeniz Gereken En İyi Ekonomi Filmleri

1. Inside Job 2010 IMBD 8,2

Inside Job, 2000’li yılların sonlarındaki finansal krizi konu alan, Charles H. Ferguson’un yönettiği 2010 yapımı belgesel filmdir. Ferguson, filmde finansal hizmetler sektörünün Amerika Birleşik Devletleri’nde sistemik yolsuzluğa neden olmasını ve bu sistemik yolsuzluğun sonuçlarını anlattığını dile getirmiştir.

2. Para Avcısı 2013 8,1

Para Avcısı, 2013 ABD yapımı kara komedi filmidir.Yönetmenliğini Martin Scorsese üstlenmiştir, senaryosu Jordan Belfort’un aynı isimli otobiyografik romanından Terence Winter tarafından uyarlanmıştır. Filmin başrolünde hırslı borsacı Jordan Belfort rolünde Leonardo DiCaprio yer almaktadır.

3. Spotlight 2016 8.

Spotlight, Tom McCarthy tarafından yönetilen ve McCarthy ve Josh Singer tarafından yazılan 2015 yapımı Amerikan drama filmi. Film ABD’de halen etkin olan en eski araştırmacı gazete birimi The Boston Globe’un “Spotlight” ekibini konu edinmektedir.

4. The Corporation 2004 8.1

The Corporation 2003 Kanada yapımı belgesel filmdir. Olay örgüsü University of British Columbia hukuk profesörü Joel Bakan tarafından hazırlanan yapımın yönetmenliğini Mark Achbar ve Jennifer Abbott üstlenmiştir. Çağdaş dönem işletmeleri ile bunların toplum ve dünya karşısındaki duruşlarını konu almaktadır.

5. Sosyal Ağ 2010 7,7

Sosyal Ağ, 2010 yapımı David Fincher imzalı başrollerini Jesse Eisenberg ve Andrew Garfield’ın paylaştığı 3 Oscar ödüllü ABD filmidir.

L-r, Andrew Garfield, Joseph Mazzello, Jesse Eisenberg and Patrick Maple in Columbia Pictures’ “The Social Network.”

Ekonomi sevenler, ekonomi meraklıları için mutlaka izlemesi gereken 5 filmi sizler için hazırladım. IMBD puanları oldukça iyi. Bu ekonomi ve finans filmlerini mutlaka izlemelisiniz. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

ÇİN’DE STARBUCKS KRİZİ

EKONOMİ FİLMLERİ LİSTESİ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.