Business is booming.

Korona virüs nedeniyle dünya genelinde ölümler artıyor

0 34

Korona virüs nedeniyle dünya genelinde ölümler artış gösteriyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve neredeyse tüm dünyaya yayılan korona virüs salgını nedeniyle ne yazık ki her gün tüm dünyadan çok sayıda vaka ve ölüm haberleri almaktayız. Bu haberlere yönelik verilerin toplandığı “Worldometer” sitesindeki bilgilere göre korona virüsten dolayı hayatını kaybeden vatandaşların sayısı on binlere ulaşmış vaziyette.

Dünya genelinde yeni tip korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 16 bin 500’ü aştı. Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki vaka ve ölümlere ilişkin verilerin derlendiği “Worldometer” isimli internet sitesi, yeni tip korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısını 16 bin 558 olarak revize etti. Sitedeki verilere göre Kovid-19 nedeniyle en fazla can kaybının gerçekleştiği ülke İtalya oldu. İtalya’da korona virüsten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 6 bin 77’ye yükselmiş durumda.

İtalya’nın ardından Kovid-19 salgınından kaynaklı olarak en çok ölümün gerçekleştiği ülke, bu virüsün de ortaya çıktığı ülke olan Çin’dir. Çin’de toplam 3 bin 277 kişi korona virüsten dolayı hayatını kaybetmiştir.

İspanya, korona virüs salgını nedeniyle en çok vatandaşını kaybeden 3.ülke olarak karşımıza çıkmaktadır. Korona virüs nedeniyle İspanya’da 2 bin 311 hayatını kaybetti.

Kovid-19 nedeniyle en fazla ölümün gerçekleştiği 4. ülke ise İran’dır. Salgından dolayı İran’da hayatını kaybedenlerin sayısı 1812’ye ulaştı.

Ekonomi, borsa, yatırım, forex, kripto paralar vb. konular hakkında detaylı bilgiler almak için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Korona Resesyon Sinyalleri Veriyor | Tedarik Zinciri Yavaşlayabilir

Kaynakçalar

finansgundem

haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.