Business is booming.

Lamborghini Ne Zaman Kim Tarafından Kuruldu? Lamborghini Modelleri

0 67

Lamborghini Ne Zaman Kuruldu? Lamborgini Hangi Ülkenin Arabası? Lamborghini Kim Tarafından Kuruldu? Lamborgini Modelleri Ne Kadar? Lamborghini Güncel Fiyatları? Lamborghini hakkında bilmeniz gereken bilgileri araştırdık.

Lamborghini Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İtalyan bir otomobil üreticisi devi olan Lamborghini 30 Ekim 1963 tarihinde Feruccio Lamborghini tarafından oluşturuldu. Önceleri bir traktör üreticisi olan Lamborghini şuan dünyanın en saygın spor arabalarını üretiyor. Bu sektörde şu an lider konumda diyebiliriz.

Lamborghini kuruluşunun ardından otomobil tarihinde bir ilke imza atarak Countach adında kapısı yukarı doğru açılan bir otomobil üretmiş ve bunu bir gelenek haline getirerek Countach’den sonraki tüm serilerde bu geleneği sürdürmüştür. Bu gelenekle beraber dünyada yeni bir akım oluşturmuştur.

Lamborghini yapacağı yüklü bir traktör satışının iptal olması sebebiyle maddi sıkıntıya girmiş ve Lamborghini traktör hisselerini Fiat‘a satmıştır. Bu yolda ilerleme kararı almıştır.

Büyük maddi krizler geçiren ve gelişmeler gösteren Lamborghini son olarak Audi’ye satılmıştır. En parlak dönemini Audi  ile yaşayan Lamborghini büyük değişiklikler göstererek dünyanın en çok kazanan spor otomobil üreticilerinden birisi olmayı başarmıştır. Şu an satışları her geçen gün artar durumda.

Lamborghini adını kurucusunun soy isminden alırken simgesi altın renginde boğadır. Bu boğa güçlüyü temsil etmektedir.

Lamborghini’nin modelleri şunlardır:

350 GTV350 GT400 GT 2+2MiuraEspadaIsleroJaramaUrracoCountachSilhouetteJalpaLM002DiabloMurciélagoGallardoGallardo SpyderMurciélago RoadsterGallardo SEMurciélago LP640Gallardo SuperleggeraReventonGallardo LP560-4Murciélago LP670-4 SuperVeloceAventador LP700-4Sesto Elemento

Lamborghini 03/01/2020 Güncel Sahibinden Türkiye Fiyatları

Detaylı Link https://www.sahibinden.com/vasita?query_text_mf=lamborghini&query_text=lamborghini

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.