Business is booming.

Martı Otel Hisse KAP, Turizm Hisseleri, Martı Otel İşletmeleri

0 253

Martı Otel Nedir? Martı Otel Haber, Martı Otel KAP, Martı Otel Analiz, Martı Otel Borsada Var Mı? Turizm Hisseleri Nelerdir? Otel Hisseleri, Martı Otel hakkında bilgilerin detayı yazımda..

Martı Otel Genel Bilgiler

Martı Otel, Borsa İstanbul’da işlem gören Turizm, Otelcilik ve Restorant buna benzer işletmeleri kurmak, işletmek ve kira vermek amacıyla kurulmuş bir firmadır. Martı Otel 1969 yılındı kurulmuş, 1985 yılında Borsa İstabul’da işlem görmeye başlamıştır. MARTI’nın en önemli özelliklerinden biri Borsa İstanbul’da işlem gören ilk turizm hissesi olmasıdır.

Martı Otel’in Resmi Web Sitesi : www.marti.com.tr

Martı Otel’in adresi : Ömer Avni Mah. Dümen Sok.Dümen Apt. No:3/8 Beyoğlu/İstanbul

Martı Otel Borsa İstanbul

Martı Otel Borsa İstanbul’da MARTI koduyla işlem görmektedir. Martı otel hissesi almak isteyenlerin MARTI koduyla işlemlerini yapabilirler.

Martı Otel Borsa İstanbul’da yer alıyor. Martı Otelin bulunduğu pazar ise ana pazardır. Türkiye ekonomisi ve borsası için oldukça önemli bir hissedir. Turizm dediğimiz zaman akla gelen ilk hisse senetlerinden biridir.

Şirketin Dahil Olduğu Diğer Endeksler : IST ANTALYA / BIST HİZMETLER / BIST TÜM / BIST TURİZM / BIST ANA / BIST TÜM-100

Martı Otel Fiili Dolaşımdaki Pay Tutarı(TL) : 80.056.066,94

Martı Otel Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı(%) : 66,71

Martı Otel Bağlı Ortaklık : MARTI GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

Martı Otel Analiz

Borsa İstanbul’da işlem gören MARTI, Türkiye borsası için ve Türkiye ekonomisi için çok önemli bir firmadır. Türkiye için turizm ve turizm gelirleri çok önemli bir yer kaplıyor. Buna bağlı olarak Martı otel bu alanda öne çıkan firmalar arasında yer alıyor. Ekonomik ve finansal açıdan güçlü bir yapıya sahip olan MARTI, turizm ve otelcilik alanında önemli bir rol oynuyor.

Martı Otel hissesi turizm hissesi olduğu için sezon veya diğer ismiyle mevsimsel hareketlere daha uygun bir hissedir. Özellikle küresel bir salgın covid sonrası turizm ve otelcilik alanında büyük kayıplar yaşandı. Bu gibi durumlar Martı Otel ve onun bağlı olduğu gruplarda ki hisseleri negatif etkiliyor. Fakat her kötü dönem sonsuza gidecek diye bir durum yoktur. Normalleşmeler turizm ve otelcilik hisselerine olan ilgiyi arttıracaktır.

MARTI OTEL KAP BİLDİRİMLERİ

https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/4028e4a1415f4d9b0141603d6cec410f

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

YASAL UYARI

Sitemde yer alan hisse senetleri sadece bilgi ve blog yazısı şeklinde yazılmış olup yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yatırım işlemlerinizi sadece profesyonellerden yardım alarak gerçekleştirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku