Business is booming.

Moderna Firması Hangi Ülkeye Ait? Moderna Firması Ne İş Yapar?

0 144

Koronavirüs ne zaman bitecek? Moderna Aşısı hangi Ülkeye Ait? Korona Aşısı Bulundu mu? Aşıyı Bulanlar Kimler? Moderna Firması Ne İş Yapar? Moderna firması hakkında bilinmesi gerekenler yazımın devamın yer alıyor..

16 Kasım 2020 tarihinde gündeme bomba gibi bir haber düştü. Bu haberde %94.5 oranda etkili olan ve yan etkileri baş ağrısı ve yorgunluk olan Covid-19 aşısının bulunduğu açıklandı. Hatta aşının bulunmasıyla kalmayıp yaklaşık 1 milyar adet üretileceği ve İngiltere’nin çoktan bu aşı için sipariş verdiği haberleri çıktı. Peki bu aşı iddiasını ortaya atan Moderna Firması Nedir? Moderna Firması Ne İş Yapar? Kime Ait? Nerede Yer alıyor? bunları bilmekte fayda var..

Moderna Firması

Moderna, RNA ve ilaç geliştirmeye çalışan aşı üreten ve biyoteknoloji ile ilgili çalışmalar yapan bir firmadır. Bu şirketin merkezi Cambridge Massachusetts olan Amerikan firmasıdır. Canlı hücre yapılarıyla ilgilenen bu firma ilaç keşfi yapmakta ve biyoteknoloji ile insan sağlığı üzerine ve bilimsel açıdan faaliyet göstermektedir. Şirketin yaklaşık olarak 1000 çalışanı bulunur. Buna bağlı olarak çalışanları genellik tıp, biyoloji, teknoloji, biyoteknoloji, nükleer tıp, eczacılık gibi bölümlerden kendini geliştiren insanlardan oluşturur. Moderna firması Eylül 2010 yılında kurulmuştur.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Moderna Aşı Haberi

ABD merkezli bioteknoloij şirketi Moderna, Covid-19’a karşı geliştirdikleri aşının yüzde 94,5 oranında etkili sonuç verdiğini duyurdu.

Moderna geç safha klinik deneylerden elde edilen geçici sonuçlara göre aşının Covid-19’u engellemede yüzde 94,5 başarılı olduğunu duyurarak dünyayı saran salgına karşı çözüm bulduğunu açıklayan ikinci Amerikalı şirket oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin acil kullanım için onay verme ihtimali olan iki aşıyla birlikte Aralık ayında 60 milyon doz aşıya sahip olabilecek.

Önümüzdeki yıl ise iki firma ile yapılan ön anlaşmalara göre 1 milyar dozdan fazla aşıya ulaşabileceği öngörülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.