Business is booming.

Monster Nerenin Markasıdır? Monster Ne Zaman Kuruldu?

0 264

Monster (Canavar) PC

2000 yılında kurulan, merkezi Türkiye’de olan, dizüstü bilgisayarlar üreten yerli bilişim markasıdır. Monster Notebook ismi yabancı bir kelime olsa dahi üretimi ve fikri Türkiye’de olan kurucusu İlhan Yılmaz olan bir yerli firmamızdır. Bu firma uluslararası markalar ile rekabet etmekte ve sektörde önemli bir konumda yer almaktadır.

Monster notebooklarında temel hedef masaüstü bilgisayarların performanslarını dizüstü bilgisayarla aktarabilmektir.

Monster Ne Üretiyor?

Monster bilgisayarları genellikle iki konu üzerinde yoğunlaşmaktadır. Konulardan biri dünyanın en hızlı büyüyen sektörlerinden biri olan oyun sektörü. Diğeri ise iş sektörüdür.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Monster oyun bilgisayarları güçlü sistem ve yazılıma sahip olarak üretilmekte, oyunculara masaüstü bilgisayar ile oyun oynarken yaşanılan rahatlığı yaşatma hedefindedir. Monster oyun notebookları gelişen oyun ve pc piyasasında gelecek ile ilgili olumlu sinyaller vermektedir. Devamlı büyüyen bu sektörde monster, yazılım ve donanım olarak sürekli kendini geliştiriyor.

Monster’in bir diğer gruplar için ürettiği dizüstü bilgisayar türü iş bilgisayarlarıdır. Bu bilgisayarlarda, küreselleşen ve büyüyen ağ-network anlayışı monster notebooklarına entegre oluyor. Monster, iş dünyası adına bu notebookları üreterek geleceğe yatırım yapmaktadır.

Monster Fiyatları

Monster, son yıllarda popüler olan ve tüketicinin artık klişe olarak aradığı “fiyat-performans” tarzıyla fiyat politikası izliyor. Ürünlerinin hem ekonomik hem yüksek performans vermesini amaçlıyor. Fiyat politikasında en büyük avantajlarından biri rakiplerinin marka değeri üzerinden almış oldukları %10’a yakın ücretleri kendilerinin uygulamıyor olması. Bu madde monster notebooklarında ciddi fiyat düşüşü yaratıyor. Diğer madde ise pazarda yer edinmek adına kar payı cok yüksek tutmamak. Bu da tüketicinin monster’ı seçmesi için çok büyük bir neden olarak karşımıza çıkıyor.

Not : Fiyat araştırması yaparken direk fiyatlara değil aynı özellikte diğer markalar ne durumda ona bakın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku