Business is booming.

Morgan Stanley Nedir? Morgan Stanley Kimdir? Yatırım Bankaları

0 2.457

Morgan Stanley Nedir? Morgan Stanley Kimdir? Morgan Stanley Bankasının Sahibi Kimdir? Morgan Stanley hakkında bilinmesi gereken bilgileri aşağıda yer alan yazımda okuyabilirsiniz..

Amerika’nın merkezi olan ve dünyanın ekonomi merkezlerinden birinde bulunan Morgan Stanley dünya ekonomisi için çok önemlidir. Amerika’nın en büyük ikinci yatırımcı bankasıdır. JP Morgan bölünmesi sonrası ortaya çıkan bu köklü banka şimdilerde aktif olarak yatırım bankası görevi görmeye devam ediyor.

Morgan Stanley Nedir?

Morgan Stanley, merkezi Amerika Birleşik Devlet’lerinin New York şehrinde bulunan bir yatırım bankasıdır. Bu banka 1935 yılında kurulmuştur. Dünyanın en büyük ikinci yatırım bankası konumunda olan MS JP Morgan’dan bölünerek oluşturulmuştur. 997 yılında JPMorgan grubunun, II. Dünya Savaşı’ndan 1980’lere kadar büyüyen gıda devi ”Sears Holdings Corporation” firmasının patronu ”Dean Witter” ile anlaşması sonucu ortaya çıkan şirketin adı Morgan Stanley Dean Witter & Co oldu. Bu firmanın adı sonra yine Morgan Stanley olarak değişti.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Morgan Stanley bankası yaklaşık 85 yıldır hizmet veriyor. Amerika’nın en önemli bankaları arasında yer alır. Bu bankanın yaklaşık olarak 60 bin çalışanı vardır. İş kapasitesi olarak oldukça yüksek bir bankadır.

Morgan Stanley Hisseleri

Morgan Stanley dünyanın en önemli yatırım bankalarından birisidir. Yatırım bankaları küresel olarak analizler yapar ve müşterilerine fonlar oluşturarak müşterilerinin bankada olan mevduatlarını arttırmaya çalışır. Morgan Stanley bankası yatırım konusunda en öncü bankalardan biridir. Yaptığı tahminler ve analizler ile yıllardır piyasalarda güven verir.

Morgan Stanley, yaptığı açıklamalarda dünyanın dört bir yanından şirketler ve firmaların kendisine olan güveninden dolayı tavsiyelerini istediğini belirtir. Tahminlerinde kolay kolay yanılmayan bu banka müşterileri üst düzey hizmet sunar. Danışmanlık ve sermaye hizmetleri ile küresel çapta geniş bir ağa sahiptir.

Morgan Stanley Hisse Senedi Nerede İşlem Görmektedir?

Morgan Stanley hisse senedi NYSE sembol ismiyle yani New York Borsasında işlem görür. Hisse senedinin değeri yaklaşık olarak 60 dolar’dır. (23 Kasım 2020) itibariyle.

Morgan Stanley Türkiye Raporu

Morgan Stanley Türkiye raporu, Morgan Stanley Dolar Tahmini, Morgan Stanley Türkiye Ekonomi,

Morgan Stanley’in yıl sonu dolar / TL tahmini 7’ye yakın bir rakam olarak açıklandı. Morgan’a göre Türkiye döviz baskısında kurtulmak için faizleri belirli bir süre yüksek tutacak. Enflasyon artması durumunda ise MS bankası faiz artırımı bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku