Business is booming.

Motorin ve Benzin’e 2. Kez İndirim Geliyor – Brent Petrol Fiyatları

0 51

Yapılan açıklamalara göre gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatında ortalama 13 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 10 kuruş indirim yapılacak. Brent Petrol Fiyatı Ne Kadar?

Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından geçerli olmak üzere indirime gidiliyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 13 kuruş, benzinde ise 10 kuruş olarak yansıyacak.

Buna göre, Ankara’da ortalama 6,41 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,28 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 6,35 liradan 6,22 liraya, İzmir’de 6,42 liradan 6,29 liraya inecek.

Ankara’da ortalama 6,88 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6,78 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 6,81 liradan 6,71 liraya, İzmir’de 6,90 liradan 6,80 liraya inecek.

Akaryakıt fiyatlarının hesaplanması

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

2020 Güncel Brent Petrol Fiyatı Ne Kadar?

Akaryakıtta gelen indirimin sebeplerinden biriside Brent Petrol fiyatlarıdır. Brent Petrol fiyatları düşüşte olduğu için bu durum motorin ve benzin fiyatlarına yansıyor.

28.01.2020 Saat 17:15 Brent Petrol Fiyatı Yaklaşık 58 Dolar

Bu rakam düştükçe benzin ve motorin fiyatları düşecektir.

Canlı takip için ; https://tr.investing.com/commodities/brent-oil

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.