Business is booming.

PayPal Nedir? PayPal Ödemesi Nasıl Yapılır? Üye Nasıl Olunur?

0 216

PayPal Nedir? PayPal Ödemesi Nasıl Yapılır? PayPal Ne İşe Yarar? PayPal üyesi nasıl olunur? PayPal Türkiye’de Var Mı? PayPal Nasıl Kullanılır? Bu yazımızda sizler için bu soruları araştırdık.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

PayPal Nedir?

Paypal, kredi kartı kullanmadan, internet aracılığıyla güvenli alışveriş yapmanızı ya da istediğiniz bir bireye sadece bir e-posta adresi kullanarak para yollayabilmenizi sağlayan, bir bakıma online bankacılık sistemidir.

PayPal Ne Zaman Nerede Kuruldu?

PayPal, 1998 yılının aralık ayında avuç içi cihazlar için güvenlik yazılımı geliştirmek için, Confinity adıyla Amerika Birleşik Devleti topraklarında kuruldu. Bu şirketin “para transferi” hizmeti vermesi 1999 yılında gerçekleşti. 2000 yılı Mart ayında girişimci, Tesla Motors’un sahibi olan Elon Musk’ın kurduğu online banka çözümleri geliştiren X.com ile birleşme anlaşması yaptı. PayPal servisinin gücünü hisseden Musk, para transferi işine odak yaptı ve şirketin adını da 2001’de PayPal olarak değiştirdi. 2002’de hakla açılan PayPal, hemen arkasından EBAY tarafından satın alındı ve dünya çapında tanınır hale geldi. Özellikle e-ticaret firmalarının önemli araçlarından birisi oldu. Şu an çok popüler durumda.

PayPal Neden Önemli?

Kredi kartı bilgilerinin güvenliği için sadece e-posta adresiyle ödeme yapmak kulağa hoş geliyor. Online alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, PayPal kullanarak TL ya da 24 farklı para birimiyle ödeme şekillerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik, satıcı kişinin PayPal hesabının olmasına gerek yok. Ödemenizi aldıkları zaman, PayPal hesabı açabilirler. Alışveriş sürecinde, satıcı firmaya sadece e-posta adresiniz gösterilir, tüm kart bilgileriniz kesinlikle güvenilir kaynaklarda korunur. Binlerce web sitesinde ve özellikle eBay’de güvenli alışverişin keyfini rahatça yaşabilirsiniz. Ayrıca, alışveriş işleminden sonra elinize geçmeyen ürünlerle ilgili korunma imkanı da sağlıyor. Kartınızı kullanarak sizden habersiz yapılan alışverişler için de PayPal’ın koruması altında olmuş olursunuz.

Eğer internet üzerinden satış yapmak istiyorsanız, dünyanın birçok yerinden kredi kartıyla ödeme alabilirsiniz. TL’nin yanı sıra, 190 ülkeden 24 farklı para cinsinden ödeme yapılma imkanı sağlıyor. Siz de online alışveriş yapmak ya da paranızı güvenle saklamak istiyorsanız, PayPal hesabınızda bunu sağlayabilirsiniz. Sadece ödeme aldığınızda ücret alan PayPal’da hesap açım ücreti ya da aylık ücret bulunmuyor.

PayPal Üyesi Nasıl Olunur?

http://www.paypal.com adresine girin ve daha sonra sol üst kısımda bulunan Sign Up bağlantısına tıklamanız gerekiyor. Açılacak ilk sayfada öncelikle hesap türünüzü belirlemeniz gerekiyor. Bu hesap türleri Personal ve Business olarak ikiye ayrılsa da, Personal hesap türü daha sonra Premium olarak değiştirilebiliyor.

Personal hesap türü kişisel kullanım için tasarlanmış bir platformdur, internet üzerinden ürün alımında kullanılabilmekte ve bunu e-mail adreslerini kullanarak yapılmakta. Eğer aynı zamanda e-mail yoluyla veya kredi kartları ile para almak istiyorsanız, bu durumda Premium Account türüne geçiş yapabilirsiniz. Eğer işiniz için tüm alım-satım işlemlerinde Paypal kullanmak isterseniz, bu durumda Business seçimi yapmanız gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku