Business is booming.

Seyahat Edilebilecek En Ucuz Ülkeler

0 33

Son yıllarda Türk lirasının değer kaybetmesiyle birlikte vatandaşımızın aklında bazı sorular dolaşmaya başladı. Hangi ülkeye gidebilirim? Türk Lirası hangi ülkelerde değerli? Yurt dışında gidilebilecek ucuz ülkeler nereler? Hangi ülkelerde uygun tatil fırsatları var? Nereye seyahat etmeliyim? Bu sorularla birlikte vatandaşlar ciddi ciddi uygun ve ucuz ülke arayışına girdi.

Ucuz ve uygun ülkeleri keşfetmek şu zamanda herkesin en büyük amacı. Yerli halk yurt dışında seyahat etmek tatil yapmak istiyor fakat euro ve dolar kurları buna biraz engel oluyor diyebiliriz.

Sizler için en uygun ve ucuz gidilebilecek tatil ve seyahat yerlerini hazırladık. Gelin beraber inceleyelim.

1 ) LAOS

Asya fakiri olarak bilinen bu ülke halk arasında daha doğrusu Asya kıtasında “Fillerin Ülkesi” olarak biliniyor. Laos Asya’nın güneyinde olup yaklaşık olarak 7 milyon nüfuslu bir ülke. Yani bizim İstanbul’un yarısı kadar bile değil. Laos komünist bir ülkedir. Laos ülkesi Kamboçya, Myanmar, Vietnam ve Tayland ülkelerinin komşusudur. Bu ülke oldukça ucuz ve uygun bir ülkedir. Sessiz ve sakinde bir ülkedir.

Laos Ormanları

2 ) Ukrayna

Ülkemize yakın bir ülke olan Ukrayna seyahat edilebilecek uygun ucuz ülkeler arasında favorilerimiz arasında geliyor. Ukrayna her ne kadar soğuk bir ülke gibi gözükse de eğlence ve turistik mekanlar açısından oldukça önemli bir kültür ülkesi. Kiev, Kharkiv gibi meşhur şehirleriyle ve ülkenin para birimi olan Grivna’nın Türk lirası’na göre değersiz olması sebebiyle gezilecek seyahat edilebilecek en uygun yerler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Kiev Merkez

3 ) Vietnam

Asya kıtasının en güzel ülkelerinden biri olan Vietnam seyahat edilebilecek başka bir ucuz ülke konumunda. Çin ve Malezya gibi ülkelere komşu olan Vietnam hem fiyat olarak uygun hem de gezilecek mekan olarak oldukça çeşitli bir ülke. Benzersiz bir biyoçeşitlilik ve insan ruhuna huzur veren manzaralı seyahat alanları ile tam bir cennet bahçesi. Seyahat etmeyi düşünüyorsanız mutlaka bir gün Vietnam’a gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Vietnam’da Muhteşem Bir Manzara Fotoğrafı

4 ) Sri Lanka

Bir ada ülkesi olan Sri Lanka Hint okyanusu için adeta bir elmas konumundadır. Sri Lanka adeta bir tarih ve kültür ülkesidir. Bu ülke fiyat olarak oldukça uygun ucuzdur. Seyahat etmek isteyenler için geçmişten kalma tapınakları olan, yağmur ormanları, bir çok dinden insanın buluştuğu tarihi bir coğrafyadır. Bu ülkede safari ve sörf çok popülerdir. Çeşitli bitki ve hayvan türü görmeniz mümkündür. Mutlaka Sri Lanka’da seyahat etmelisiniz.

Doğal bir manzara

5 ) Gana

Gana bir Afrika kıtası ülkesidir. Afrika kıtasının batısında yer almaktadır. Gana Atlak Okyanusu kıyısında yer alan bir çok canlı çeşidini barındıran bir ülkedir. Hayvan ve bitki yönünden oldukça zengin bir ülkedir. Altın madenleri bulunur Gana’da bol sayıda. 79 farklı dil barından Gana tam bir kültür ve insani bir ülkedir. Seyahat etmek isteyenler için çok uygun ve tam bir Afrika ülkesi olduğunu belirtebiliriz.

Kuması – Gana

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.