Business is booming.

Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2020

0 103

Kredi faiz oranları sürekli güncellenmektedir. Taşıt kredisi faiz oranları, konut kredisi faiz oranları, ihtiyaç kredisi faiz oranları bunlar sürekli değişebiliyor. Taşıt almak isteyen vatandaşların özellikle kullandığı taşıt kredileri çok önem arz ediyor. Taşıt kredisinden faydalanacak olan vatandaşların bu yazı çok dikkatli okuması gerekiyor. Taşıt kredisine nasıl başvuru yapılır? Taşıt kredisi başvuru şartları nelerdir? Bunların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Bankaların sunmuş oldukları taşıt kredileri vatandaşların vazgeçilmezi. Araba almak isteyen ve nakit ihtiyacı olan bireylerin bankaların sunmuş olduğu taşıt kredilerini kullanıyor. Taşıt kredilerinin şartları var elbette. Bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde sizde araba alırken taşıt kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Banka Fırsatları

Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, TEB gibi Türkiye’nin önde gelen bankaları araba almak isteyen vatandaşlar için taşıt kredisiyle uygun imkanlar sunmaktadır. Bu bankalar sadece kredi sunmayıp almak istediğiniz aracın markasıyla anlaşması varsa size daha iyi hizmetler verebilmektedir. Araba almak istediğiniz zaman çalışmak istediğiniz banka ile iletişime geçerek detaylı destek alabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır? Taşıt kredisini kullanmak istediğiniz zaman bankalar sizden belirli evraklar isteyecektir.

Araç Kredisi İçin Gerekli Evraklar;

  • Nüfus Cüzdan ( Kimlik )
  • Maaş Bordrosu ( Gelir Beyanı )
  • En geç iki ay öncesine kadar olmak kaydıyla adınıza düzenlenmiş telefon, elektrik, doğalgaz vb. faturası veya ikametgâh belgesi
  • Sıfır Araçlar İçin Proforma Fatura
  • İkinci el araçlar için noter tasdikli satış onayı ve araç ruhsatı

Bu belgelerinizi hazırladıktan sonra taşıt krediniz için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Bankalar sadece araç kredileri için değil ihtiyaç ve konut kredileri de dahil bütün kredilerin başvuru sonucuna ortalama 3 iş günü içerisinde yanıt verebilir. Taşıt kredinize başvuru yaptığınız zaman anlık olumlu veya olumsuzda bir cevap alabilirsiniz. Bununla ilgili net bir gün veya saat yok maalesef. Başvuru yaptıktan sonra size dönüş yapılmasını beklemeniz gerekiyor.

ARABA ALMAK İSTEYENLER SON DAKİKA VERGİ AÇIKLAMASI

Hangi Araçlar İçin Taşıt Kredisini Kullanabiliriz?

Taşıt kredisini kullanırken en merak edilen sorulardan biride araç kategorisidir. Araç kredisi kullanırken aracın sıfır araç veya ikinci el olması gerekiyor. Almak istediğiniz aracın binek araç veya ticari araç olması gerekiyor. İkinci el araç almak istediğiniz zaman işe tabiki de yaş sınırı bulunuyor. Aracın yaşının belirli kriterleri karşılaması gerekiyor. Genellikle beş yaşına kadar olan ikinci el araçlara kredi sağlanırken, bazı bankalar tarafından kredi yaşı sınırı 10 yaşa kadar uzatılmıştır. İş makineleri ve motosikletler için ise taşıt kredisi verilmemektedir.

Banka Taşıt Kredisini Verirken Neyi İnceler? Taşıt Kredi Başvurum Onaylanır mı?

Bankaların kredi verecekleri zaman krediyi kullanan kişinin geri ödeyip ödeyemeyeceğine göre krediyi kullandırır. Bu bağlamda taşıt kredisini kullanmak istediğiniz de gelirinin yüksek olması gerekir. Diğer bankalarla olan ilişkileriniz de pürüz olmaması gerekiyor. Yani pürüz derken ödenmeyen borç, kanuni takip süreçleri olmaması gerekiyor. Eğer düzenli borçlarınızı ödüyorsanız ve normalin üstünde bir geliriniz var ise taşıt kredinize bankanız yüksek ihtimalle onay verecektir.

Taşıt Kredisi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Taşıt kredisi kredi notu nedir, nasıl artırılır?” sorusuna cevap bulabilmek için kredi notu hesaplamalarında nelerin dikkate alındığına bilmekte fayda vardır. Hesaplamalarda toplam kredi borçlanma limitiniz ve gerçek borçlarınızın bu limite oranı önem kazanmaktadır. Bunun yanında en son ne zaman kredi kullandığınız, özellikle kullandığınız kredilerin geri ödemelerindeki gecikmeler ve bu gecikmelerin sayısı kredi notunuz için belirleyicidir.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2020 Taşıt Kredisi Bankaların Faiz Oranları 2020 İş bankası Faiz Oranları Garanti Bankası Faiz Oranları Halkbank Faiz Oranları

Kredi faiz oranları devamlı değişir. Sabit değildir faiz oranı 2019’da farklı 2020’de farklı olabilir. Her bankanın faiz oranı da aynı olmayabilir. Bu bağlamda taşıt kredisinin faiz oranlarını öğrenmek için sizi yönlendireceğiz. 2020 Güncel ve anlık taşıt kredilerinin faiz oranlarını kontrol edebilirisiniz.

2020 TASIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI – 2020 FAİZ ORANI HESAPLAMA TIKLAYIN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.