Business is booming.

THY New York Uçuşlarını Durdurdu | Korona’da ABD Liderlik Koltuğunda

0 156

Korona virüsü nedeniyle toplam 37 bin 258 vakanın olduğu ve 385 kişinin hayatını kaybettiği New York ile ilgili Türk Hava Yolları (THY), yeni bir karar aldı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY New York hattındaki seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

THY New York Sefer İptali ve Borsalar

THY seferleri korona sebebiyle iptal olmaya devam ediyor. Sadece THY değil dünyanın bir çok yerinde ki hava firmaları seferleri durdurmak zorunda kalıyor. Ülkeler güvenlik gereği, içeriden dışarı, dışarıdan içeriye insan sokmak istemiyor. En temel hedef korona virüsünün yayılmasını engellemek olarak biliniyor. Bundan dolayı ülkelerin önemli havayolu şirketleri giriş ve çıkışları büyük ölçüde kapattılar. THY New York seferlerini bu kapsamda durdurma kararı aldı.

THY hisse senedi son birkaç haftada çıkan korona krizi sonrası büyük düşüş gösterdi. Sadece THY değil dünya da ki bütün havayolu firmaları neredeyse borsalarda değer kaybetti. Bu durum bu süreçte çok normal. Ülkeler korona virüsü sebebiyle giriş ve çıkışlara ülkelerini kapattı. Sadece kendi vatandaşlarını almak için uçaklar kullanılıyor. THY diğer hava yolu firmaları gibi oda değer kaybetti. Korona etkisi doğrudan bu hissenin değerini etkiledi. Uçuşlar durunca hissenin değeri düştü. Hissenin değerinin artması için önce piyasaların toparlaması korona krizinin bitmesi gerekiyor. Bu kriz bitmedikçe eski rakamlara gelmesi pek mümkün gözükmüyor.

ABD’de Korona Çok Hızlı Artıyor

Dünya’da yayılan korona virüsü ilk dalgasını Asya’da başlatmıştı. Daha sonra Dünya Sağlık Örgüt’ünün açıklamasına göre ikinci dalga Avrupa’da yaşandı. 3. dalga ise Amerika olarak gözüküyor. Bugün çıkan haberlerde;

ABD, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında 82 bin 179 vaka sayısı ile Çin ve İtalya’yı geride bırakarak dünyada ilk sıraya yerleşti. haberi gündemi sarstı adeta. ABD’de virüs hızla yayılıyor ve henüz ABD’nin her yerinde sokağa çıkma yasağı yok. Bazı eyaletlerde yasak var fakat her yerde yasak bulunmuyor. Bundan dolayı bu sayının artması bekleniyor.

ABD’de pozitif vakalar arttıkça ekonomi olumsuz etkilenecektir. Bugün çıkan haberlerde 3.3 milyon işsizlik maaşı başvurusu yapıldığını gördük. Bu başvuru tarihe geçti bu rakam daha önce görülmemişti. Korona krizi biraz daha derinleşecek gibi gözüküyor.

Korona Haberleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.