Business is booming.

Toyota Ne Zaman Kuruldu? Toyota Kurucusu Kimdir?

0 2.517

Ford’un dünyaya pazarlamaya başladığı ve her geçen gün ar-ge’si yapılan bir araç tabii ki de otomobil. Tarihten günümüze gittikçe gelişen ve gelişmeye de devam eden bir araç olan otomobiller gelecek içinde çok önemli araçlardır. Otomobiller gün geçtikçe daha önemli hale geliyor ve stilleri değişmeye devam ediyor. Bazı firmalar piyasalarda daha çok tutunurken bazıları silinip gidiyor. Otomobil dünyasına damga vurmuş ve vurmaya devam eden, ülkemizde de sıklıkla kullanılan bir otomobil markası hakkında sizler için araştırma yaptım. Keyifli okumalar dilerim.

Toyota Araştırması

Toyota Ne Zaman Kurulmuştur? Toyota’nın Kurucusu Kim? Toyota Hangi Alanlarda Faaliyet Gösteriyor? Toyota Arabaları

“Sen Japon’sun akıllı adamsın” sözü herkesin akıllarında yer etmiştir. Bu söz Japon’larla ilgili zihnimizde nasıl yer ettiğinin bir göstergesidir. Toyota, Sony, Nissan, Canon, Honda gibi küresel markalar Japonya’dan çıkmıştır. Gerçekten Japonlar iş ve üretim olarak ileri seviyede insanlardır.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Toyota bir Japonya markasıdır ve Japonya’da kurulmuştur. Toyota, 28 Ağustos 1937 tarihinde Kiichiro Toyoda tarafından kurulmuştur.

Toyota’nın faaliyet alanları oldukça geniştir. Sadece otomobil işiyle uğraşmayıp, şirket son yıllarda kendini farklı alanlarda da ilerletmiştir. Devamlı AR-GE yapan ve kendini geliştiren bir markadır.

2016 verilerine göre Toyota dünyanın en büyük otomotiv şirketidir.

Toyota dünyanın en büyük otomotiv üreticileri arasında yer almaktadır.

Üretim sayısı ile 77 yıllık General Motors rekorunu kırarak tarihe geçmiştir.

1966 yılından bu yana en çok satan modeli Corolla modelidir.

Toyota’nın Faaliyet alanları ; Roboteknik, Finansal Hizmetler, Otomotiv ve Biyoteknolojidir.

2010 verilerine göre Net geliri 2010 Milyar Yendir.

Toyota Üretim

Toyota arabaları genel olarak dünya genelinde çok yaygındır. Toyota markalı araçlar her segmente göre üretilmektedir. Bu otomobiller ne lüks grubuna girmektedir ne normal gruba girmektedir. Toyota arabalarında her kesime uygun araç bulunur.

Toyota üretimlerini yaparken ucuz maliyet, kaliteli ürün ve seri üretim parolasıyla işlerini yapar. Daimler, Ford, Honda, GM gibi rakiplerinin önüne geçmesinde ki en büyük etken budur. Ucuz maliyetli ama kalite olarak düşük olmayan en iyi, en basit mekanik sistemi kurmak temel hedeftir.

Sisteme ; Toyota üretim sistemi (TPS, Toyota Production Systems) temel olarak şirkete araç üretimi konusunda geliştirme yapmaya imkan veren bir sistemdir. Denir. Kaynak

Toyota üretim sisteminde çalışanların becerileri çok önemlidir. Çalışanlar, gelişime açık, birden fazla bilgiyi bilen, uygulamalı işi hızlı yapan bireylerdir. X bir problem çıktığı zaman Toyota fabrikalarında, belli başlı kişiler değil herkes çözüme ortak olarak seri bir şekilde soruna çözüm üretmek zorundadır. Temel amaç şirkette yer alan herkesin şirketin bütün birimlerinde çalışacak seviyeye getirerek deneyimli, bilgi bir ekip ile vizyonu büyük bir firma devamlılığı sağlamaktır.

Şirketin CEO’su Akio Toyoda’dır kendisi Toyota kurucusunun torunudur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku