Trump Google’ı övdü, Alphabet hisseleri yüzde 9 arttı

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’daki basın toplantısı sırasında, korona virüs testini kolaylaştırmak için Google’ın kuracağı web sitesini övdü. Google’ın çatı şirketi Alphabet’in hisseleri yüzde 9 değer kazandı.

ABD Başkanı Donald Trump Cuma günü Beyaz Saray’da korona virüsle mücadele için alınan kararları açıkladı. Trump, ünlü arama motorunun korona virüsle mücadeleyi kolaylaştıracak bir web hazırlığında olduğunu belirterek Google’ı övdü. Trump’ın övgüleri Google’ın çatı şirketi Alphabet’e borsada yüzde 9 değer kazandırdı.

Trump, Beyaz Saray’ın bahçesindeki toplantı sırasında “Google’a teşekkür etmek istiyorum. Google bir web sitesi geliştirmeye yardımcı oluyor, geçmişin web sitelerinden farklı olarak, bir testin garanti edilip edilmeyeceğini belirlemek ve yakınlardaki uygun bir yerde testi kolaylaştırmak için çok hızlı bir şekilde yapılacak” diye konuştu. Trump, Google’ın şu anda bu konuda çalışan bin 700 mühendisi olduğunu ve ilerleme kaydedildiğini söyledi. 

Başkan Yardımcısı Mike Pence de, web sitesinin lansman tarihinin Pazar gecesi açıklanacağını ifade etti. 

Trump’ın teşekkür ve övgüleri sonrası Google’ın çatı şirketi Alphabet’in New York borsasında işlem gören hisseleri yüzde 9 değer kazandı. 

PERAKENDE DESTEĞİ

ABD perakende endüstrisi, Amerika Birleşik Devletleri’nde bin 660’dan fazla insanı enfekte eden hızlı yayılan virüsün testini hızlandırmaya yardımcı olma sözü verdi. 

Perakende Sektörünün Liderleri Birliği, önde gelen ABD perakendecilerinin mağazalarında süren korona virüs test sitelerine yardımcı olmak için hükümetle ortaklık kuracağını söyledi. 

Kaynak : FG

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku