Business is booming.

Twitter’ın CEO’su Kimdir? Twitter Ne Zaman Kuruldu?

0 8.735

Sosyal medya dediğimiz zaman aklımıza birçok araç gelmektedir. Twitter, instagram, facebook, tik-tok, pinterest, twitter, twitch, snapchat gibi bir çok uygulama yer almaktadır. Son günlerde popüler olan özellikle ülkelerin siyasileri tarafından hedef alınan hatta zaman zaman ekonomileri etkileyen bir sosyal medya aracından bahsedeceğim. Tabii ki de twitter. Donal Trump’ın bir tweeti ile piyasaları karıştırdığı, son dakika haberlerin en hızlı yayıldığı bir sosyal medya aracından bahsediyorum. Dünya için çok önemli olan bu mecrada bilgi ışık hızında yayılıyor. Peki bu Twitter’ı kim kurdu? Twitter Ne Zaman Kuruldu? Twitter’da kaç kişi çalışıyor? Twitter’ın Merkezi Nerede? bunlara cevap bulmaya çalışacağım..

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE
NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR! (Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Twitter Ne Zaman Kuruldu?

Twitter, 21 Mart 2006 yılında kuruldu. Yaklaşık 14 sene önce kurulan twitter hala güncelliğini ve kitlesini korumaya devam ediyor.

Twitter’ın Kurucuları Kimlerdir?

Twitter’ı birden fazla girişimci kurmuştur. Bu girişimciler ;

  • Jack Dorsey
  • Biz Stone
  • Noah Glass
  • Evan Williams

Twitter’ın CEO’su Kimdir?

Twitter hakkında en merak edilen sorulardan birisi de bu soru. Twitter’ın CEO’su kim? Jack Dorsey. Son günlerde oldukça popüler olan Jack adeta siyasilerle savaş veriyor.

Jack Dorsey Kimdir?

Jack Dorsey 1976 Amerika doğumlu olan Mimar ve İş adamı bir girişimcidir. Jack Dorsey’in Serveti yaklaşık olarak 4 Milyar’dır. 2008’de MIT Technology Review tarafından “35 yaşın altındaki en yenilikçi 35 kişi”den biri seçilmiştir.

Twitter Nedir?

Twitter istediğiniz zaman yazı, fotoğraf, video, gif paylaşabileceğiniz bir uluslararası sosyal medya aracıdır. Twitter’da karakter (sınırlaması) vardır. Belirli bir harfın üstüne paylaşım yapamazsınız. Twitter buna izin vermiyor. Fakat sınırlar içinde dilediğiniz kadar tweet atabilirsiniz.

350 milyondan fazla kullanıcısı vardır. Twitter bazı profillere onay vermektedir. Yani mavi tik dediğimiz olayı yapmaktadır.

Twitter’ın Gelirleri Ne Kadar?

Twitter’ın gelirleri en son 2014 verileri göre 1,4 Milyar dolar. Çalışan sayısı ise 4 bin’in üzerinde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku