Business is booming.

Yerli Otomobil’de Sona Gelindi Görücüye Çıkıyor Varank’ın Tweeti

0 38

Yerli Arabada Son Durum Nedir? Mustafa Varank’ın Tweeti? Yerli Otomobil Elektrikli Mi? Yerli Otomobilin Fiyatı? Yerli Otomobil Son Dakika

Yerli Arabada Son Durum

Türk halkının yıllardır merakla beklediği yerli araba yavaş yavaş görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Özellikle Cumhurbaşkan’ı Erdoğan’ın acele edin gibisinden yaptığı açıklamalar sonrası süreç dahada hızlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, aralık ayında ön gösterim araçlarını kamuoyuna tanıtacak” açıklamasında bulundu. Varan aynı zamanda “bu proje elektrikli, otonom ve bağlantılı araç teknolojilerinin temelden dönüştürdüğü otomotiv endüstrisinde ülkemize bir fırsat penceresi sunacak” da dedi. 

Yerli Otomobilin Özellikleri

SUV olarak karşımıza çıkacak olan yerli otomobil hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı.

Tamamen elektrikli olacak yerli SUV’un evdeki normal bir priz ile 10 saatte şarj olabileceği söyleniyor. DC şarj ünitesinde ise bu süre 30 dakikaya kadar inecek. Otomobilde navigasyon cihazı yerine artırılmış gerçeklik destekli bir görüntüleme teknolojisi kullanılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, bu teknolojinin navigasyon ihtiyacını tamamen karşılayacağını açıklamıştı. Tabii bu sistemin ilk otomobile yetişmesi gerekiyor. Yetişmemesi durumunda yeni teknolojiyi diğer yerli otomobillerde görebiliriz.

Mustafa Varank’ın Tweeti

Varank’ın Tweeti

Bu tweet bugün öğlen saatlerinde atıldı. Belki de ilk kez yerli araba hakkında bu kadar net bir fotoğraf görüyoruz. Arabaya bakıldığı zaman standart kasaların biraz daha büyük boyutunda olduğunu söyleyebiliriz.

Mustafa Varank’ın bu tweeti sonrası sosyal medyada enteresan yorumlarda atılmaya başladı. Tesla’nın aracına benzetenler bile oldu. Umarım ülkemiz için faydalı bir araç ve proje olur.

Yerli Otomobil Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?

Cumhurbaşkan’ı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla büyük ihtimalle tanıtım 27 Aralık 2019’da yapılacak.

Yerli Otomobilin Fiyatı Nasıl Olacak?

Yerli otomobil konusunda dış görünüşten sonra belki de en fazla merak edilen konu bu oluyor. Yerli otomobilin fiyatını kestirmek gerçekten çok güç. Tahminde bulunmuyoruz yetkililerden gelecek açıklamayı bekliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.